на титульну сторінку

Ссавці в пелетках сов
(збір і визначення матеріалу, аналіз даних)

(веб-сайт Українського теріологічного товариства НАНУ www.terioshkola.org.ua)


 

фауна на
terioshkola.org.ua

родини ссавців
синопсис родів
список видів
види-двійники
види-символи
біота війни
  аналіз пелеток
ссавці-землериї
назви ссавців
фотогалерея
огляди фауни

головна сторінка

Google

 

Пелетки — джерело фауністичної та екологічної інформації

owl pellet with skull of Microtus levis (photo by Igor Zagorodniuk) Пелетки сов (від "pellet" — кулька) — унікальне джерело отримання нової фауністичної інформації та вивчення взаємин в системі "хижак-жертва". Пелетки сов та інших хижих птахів (напр., канюків, воронів) можна збирати у місцях зимових скупчень сов, біля гнізд хижих птахів та в місцях розташування їхніх присад. Пелетки формуються у шлунках птахів із кісток і шерсті (пір'я, хітину, черепашок) жертв. Їх розбір дозволяє вилучити ті залишки, які дозволяють ідентифікувати види (в окремих випадках тільки роди або родини) жертв і провести аналіз складу місцевої фауни, структури угруповань видів-жертв (зокрема дрібних ссавців) та масштабів і наслідків вилучення хижаками частини особин з популяцій видів-жертв. В низці випадків пелетковий метод дослідження дає унікальний матеріал для аналізу поширення і відносної чисельності рідкісних видів і є найбільш заощадливим методом вивчення фауни та екології окремих видів, угруповань видів-жертв і взаємин популяцій жертв і хижаків.
докладніше про пелетки >>>


Огляд публікацій про дрібних ссавців в пелетках сов

На сьогодні бібліографія щодо досліджень пелеток в Україні включає понад 100 спеціальних праць. Для нашого сайта підготовлено огляд найголовніших публікацій, присвячених різним аспектам збору і аналізу пелеток хижих птахів, переважно сов (Strigidae). В основі цього огляду — праці українських колег з різних розділів цього сайту (для більшості з них вміщено лінки на pdf). У низці випадків корисними для цього напрямку досліджень є праці щодо діагностики окремих проблемних груп видів, вміщені на сторінці "Публікації про ідентифікацію видів ссавців фауни України" >>>
докладніше про публікації
>>>


Знайомтеся: пелетки та їх збір

пелетки сипухи
(Tyto alba
) з Одещина
фото: Тетяна Заїка
пелетки вухатої сови
(Asio otus
) з Луганщини
фото: Ігор Загороднюк
збір пелеток (Asio otus) на біостанції "Іванівка"
фото: Ігор Загороднюк

на нашому сайті започатковано фотогалерею, яка вміщує оригінальні фотографії типових місць концентрації сов і збору їхніх пелеток та самих пелеток:
галерея "сов'ячі пелетки і дрібні ссавці" >>> 

автор сторінки: Ігор Загороднюк

створено 14.01.2011,
поновлено 21.01.2011

 

Locations of visitors to this page