в дитинстві я був зоологом

Ігор
Загороднюк

(зоологія, екологія, охорона природи)

українська версія  english

Участь у роботі Школи

ініціатор створення теріологічної школи (разом із Олександром Федорченко, Ярославом Довганичем та Олександром Киселюком), організатор і співголова 1–24 теріологічних шкіл (разом із господарями цих шкіл), ініціатор кількох робочих груп і постійних круглих столів (докладніше про ці групи >>>), зокрема групи УЦОК (разом із Василем Покиньчередою та Володимиром Домашлінцем, 2 школа), ініціатор групи ABC (разом із Василем Покиньчередою, Зоєю Селюніною та Олександром Каштальяном, 3 школа), ініціатор конкурсу "Нові імена в теріології" (разом із Володимиром Домашлінцем і Павлом Шешураком, 5 школа), ініціатор групи HELP (разом із Вікторією Слісаренко та Ігорем Диким, 5 школа), автор цього сайту (разом із Лєною Годлевською), автор низки публікацій з історії розвитку теріологічних досліджень.

Тематичні авторські сторінки на цьому сайті:
Список ссавців України (>>>), Публікації про види-двійники та поняття "виду" в зоології (>>>), Пам'яті наших колег (>>>), Теріологічний календар (>>>), Ссавці-землериї (>>>), Види-символи (>>>).

Наукові та суміжні інтереси

Головні інтереси: Теріофауни Східної Європи. Криптичне різноманіття фауни та еволюція видів-двійників. Морфологічна мінливість та діагностика близьких видів. Екологія та охорона ссавців в Україні. Структура угруповань та історичні зміни фауни. Біогеографія та динаміка ареалів. Оцінки біотичного різноманіття та динаміка складу фауни.

Суміжні інтереси: Теріологічна термінологія та номенклатура, вернакулярні назви ссавців. Історія українських теріологічних видань. Історія теріологічних колекцій та біографії дослідників. Забуті імена зоологів минулого.

Вибрані публікації на цьому сайті (з pdf) >>>
Персональний профіль в Google Scholar >>>
Персональна сторінка на researchgate >>>

Кваліфікаційні праці

Дисертація кандидата біологічних наук: Систематика звичайних і чагарникових нориць Східної Європи. Київ: Інститут зоології АН України, 1991, 82 с. Керівники: проф. Ніколай Воронцов та Єлена Ляпунова.

Дисертація доктора біологічних наук (планується): Криптичне різноманіття теріофауни Східної Європи та закономірності його еволюції. Науковий консультант: проф. Ігор Ємельянов.

Керівництво дисертаціями

Киселюк О. І. Населення дрібних ссавців заповідних екосистем Східних Карпат. — Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.08 — зоологія. — Інститут зоології імені Івана Шмальгаузена НАН України, 1998.

Кондратенко О. В. Мікротеріофауна Донецько-Донських і Донецько-Приазовських степів. — Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.08 — зоологія. — Інститут зоології імені Івана Шмальгаузена НАН України. — Київ, 2003.

Годлевська О. В. Сучасний стан фауни рукокрилих України в умовах антропогенної трансформації середовища. — Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.08 зоологія. — Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. — Київ, 2006. >>>

Зв'язок

Адреса: Національний науково-природничий музей НАН України,
вул. Богдана Хмельницького 15, Київ, 01601, Україна.
E-mail: izag # museumkiev.org

Дружні веб-сайти та сторінки: Теріологія на Facebook, Український Центр Охорони Кажанів, Раритетна фауна Карпат, Наукові видання ННПМ, Біорізноманіття України

<<< повернутися на сторінку "персоналії"
<<< повернутися на сторінку "новини сайту"

створено 22 квітня, 2003;
поновлено 16 листопада 2017.