назад на головну сторінку Школи

Теріологічна школа 2010

Ресурси фауни і фауна як ресурс

(головна сторінка 17-ї школи-семінару)

 

тема XVІІ школи

інфа на форумі
1й інформаційній лист
запрошення (pdf)
програма школи
праці теріошколи
учасники Школи
пам'ятка в дорогу

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

 

 

 

Шановний колего!

Чергова XVІІ Теріологічна школа-семінар проходитиме 20–25 вересня 2010 року на базі біостаціонару Львівського національного університету ім. Івана Франка на території Шацького НПП (Волинська обл., окол. м. Шацьк, берег оз. Пісочне). Тема школи — "Ресурси фауни і фауна як ресурс". Проект програми Школи та особливості дороги, побуту і роботи розміщено на окремих сторінках (кнопки ліворуч).

Попередня реєстрація учасників є обов'язковою. Форма реєстрації (rtf >>>) така, як на попередніх школах. Очікувана кількість учасників — 50–60 осіб. Для учасників зі складними шляхами руху можливий заїзд 19.09.2010. Їхати до біостанції треба через м. Шацьк, до якого можна добратися автобусами через Львів (з прикарпатських областей) або через Ковель (найкращий шлях для віддалених учасників). Докладніша інформація про дорогу розміщена на форумі теріошколи за адресою:
http://terioshkola.org.ua/forum/viewtopic.php?f=10&t=260.

 

Тематика сесій XVІI теріологічної школи

Тематика основних поки в стадії розробки. Чекаємо на ваші пропозиції. Поточні пропозиції від оргкомітету школи-семінару такі:

1) Загальний огляд теми. Поняття ресурсів. Фауна як ресурс. Традиційні форми використання ресурсів фауни. Промисел і мисливство. Проблеми співіснування аборигенних та інтродукованих видів. Можливості популяцій до самовідтворення; виснаження популяцій. Зміни ресурсного значення фауни: історичні, економічні, природоохоронні аспекти.

2) Теріофауна як ресурс. Використання ресурсів дикої аборигенної фауни. Адвентивна роль та підсумки програм покращення мисливських угідь видами-інтродуцентами. Взаємини людей і диких хижих у питаннях користування ресурсами дикої фауни. Колекціонування як фактор антропогенного впливу на фауну.

3) Ресурси теріофауни. Можливості популяцій до відновлення. Мінливість як ресурс популяцій. Ресурсний статус консументів І та ІІ порядку. Проблеми підтримання метапопуляційної структури популяцій. Явища фрагментації популяцій та проблеми їх відновлення у трансформованому середовищі. Природоохоронні аспекти теми.

4) Ресурси і кліматичні зміни: ресурси ссавців в умовах сучасних змін кмімату: сьогодні і в майбутньому, в умовах сучасної трансформації середовища і суспільних відносин. Зміни ресурсного значення фауни внаслідок катастрофічних природних явищ останнього часу, як звичайних (поки що) видів, так і рідкісних.

Серед іншого на Теріошколі–2010 буде презентація 10 випуску Праць Теріологічної школи та каталогу ссавців колекції Зоологічного музею ім. Б. Дибовського Львівського НУ..

 

Тематика традиційних Круглих столів і сесій

В рамках роботи школи пройдуть традиційні круглі столи і сесії, до яких необхідно підготуватися заздалегідь, взявши із собою необхідні матеріали для презентацій і обговорень (для сесії "Нові імена" бажано мати курсові або дипломні проекти):

1) УЦОК — круглий стіл Українського центру охорони кажанів
2) HEPL — круглий стіл координаційної групи з моніторингу популяцій великих хижих
3) GLIS — круглий стіл групи з методих обліку і діагностики дрібних ссавців
4) Нові імена — сесія презентації нових досліджень у виконанні студентів і аспірантів
5) Інформаційний ярмарок — презентації нових видань, сайтів, конференцій, дисертацій
6) Фтотомайстерня — круглий стіл і майстер клас від студії Сергія Гладкевича

 

Ігор Загороднюк, 22 серпня 2010 р.
(поновлено 25.08.2010, з пропозиціями В. О. Лобкова)