назад на попередню сторінку

 

Різноманіття теріофауни

(Праці Теріологічної Школи, випуск 12)

Ідея. Випуск присвячено загальним питанням моніторингу фауни та проблемним видам, тобто питанням вивчення найбільш слабо дослідженої частини теріофауни: видам-двійникам, морфологічно близьким видам, фантомним видам тощо. Увагу буде приділено методології моніторингу, прогнозам змін фауни, методикам обліку і діагностики, переоцінкам та інтерпретації даних попередників, які не визнавали "малі" види або мали проблеми з їхньою діагностикою.

 

Бібліографія. Різноманіття теріофауни / За ред. І. Загороднюка. — Київ, 2014. — 156 с. — (Праці Теріологічної Школи, Вип. 12). — (в роботі).

правила для авторів >>> (pdf 203 kb)
зразок оформлення рукопису >>> (pdf 42 kb) >>> (doc 60 kb)
довідковий файл для уточнення УДК статті (з сайту ЦНБ) >>> (html)


 

Передмова упорядника

Ідея цього видання буде докладно розглянута на Раді школі під час проведення кфлькох останніх Теріологічних шкіл-семінарів. Особливу увагу буде приділено прижиттєвим дослідженням.

1. Огляд проблемних груп

У цьому розділі буде представлено загальні огляди проблемних таксонів загалом та за окремими систематичними групами (кажанів, хижих, гризунів тощо), у тім числі видів-двійників, морфологічно близьких фидів, гібридних форм, фантомних видів та інших проявів прихованого (криптичного) різноманіття фауни. Окрему увагу буде приділено оцінкам достовірності спостережень та визначень у терені.

2. Методики польових досліджень

Розділ буде присвячено методам обліку та діагностики проблемних таксонів у терені, у тім числі за голосами і ультразвуками, за слідами життєдіяльності (сліди, нори, послід тощо). Планується розглянути також методики збору первинного матеріалу для ідентифікації проблемних форм, у т.ч. збору пелеток, матеріалу для цитогенетичних досліджень та досліджень ДНК, особливостям роботи з визначниками у теренових умовах.

3. Камеральні дослідження

Планується розгляд питань камеральної діагностики матеріалу, у тім числі при роботі з черепами, хромосомними препаратими, фотодокументами, пробами для ДНК-аналізу тощо. Окремо буде розглянуто питання ідентифікації видів за неповною інформацією: уламками черепів з пелеток хижих птахів та ізольованими зубами, за записами ультразвуків тощо. Планується розглянути питання перевизначення давніх колекційних зразків та переоцінкам даних попередників.

4. Хроніка та інформація

У розділі планується розмістити звіти про найвідоміші конференції, анонси і резенції нових видань, спогади про колег, іншу меморіальну та довідкому інформацію, а також правила для авторів.

 

<<< повернутися