назад на головну сторінку Школи

Теріологічна школа 2008

Проблемні види: діагностика, поширення, екологія

(транспорт, місцеві переміщення, побут)

 

тема XV школи

перший лист (pdf)
запрошення (pdf)
програма школи
проїзд і побут
праці 15 школи
учасники Школи

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

 

 

 

Місце проведення школи

XV Теріологічна школа-семінар проходитиме на садибі Канівського природного заповідника, що розташована в окол. м. Канів Черкаської області, у ~5 км на південь від міста Канів. Садиба розташована на правому березі Дніпра на залісненому схилі Придніпровських гір, вхід на садибу розташований безпосередньо біля Дніпра, у ~1,5 км вниз за течією від Тарасової Гори.

Місце реєстрації, проживання учасників та місце проведення конференції знаходиться у дальньому кінці садиби у 4-поверховій будівлі, де знаходиться дирекція і науковий відділ заповідника (т. зв. "Арарат"). До "Арарату" треба рухатися від прохідної заповідника асфальтовою дорогою вперед (майже паралельно берегу Дніпра) і трохи вгору і правіше, близько 5–10 хв. Пройшовши місток, треба піднятися сходами під гору, де і знаходиться "Арарат". Реєстрація відбуватиметься на першому поверсі в холі або конференц-залі.

 

Проїзд до Канева

До м. Канів можна доїхати лише автобусним транспортом. Якщо прямого транспортного сполучення від вашого міста до Канева немає, можна добиратися від найближчого райцентру з залізничним вузлом — м. Миронівка, проте до Миронівки треба потрапити лише до обіднього часу, оскільки пізніше автобусів з Миронівки до Канева немає.

Якщо їхати поїздом до Миронівка, то треба від ст. Миронівка перейти один квартал до автостанції Миронівка, звідки до Канева ходять автобуси (маршрутки). Вартість квитка до м. Канева — 10 грн. 50 коп., час в дорозі — 1 год. 20 хв.

З Києва до Канева ходить кілька автобусів, і проблем з ними не буває. В Києві від центрального залізничного вокзалу їхати метро до станції Хрещатик, де перейти підземним переходом на лінію "Либідська — Героїв Дніпра". Вийти на ст. "Контрактова площа" з головного вагону ліворуч, протяжним підземним переходом перейти в сторону автостанції "Поділ". Маршрутки до м. Канева ходять з 7 ранку до 20 год. вечора (є маршрутки о 9-10, 10-05, 11-10 і т.д.). Вартість проїзду автобусом — 30 грн., час у дорозі — 2,5 години.

В м. Каневі від автостанції треба пройти один квартал до площі Комсомолу, де біля магазинчика "Квіти" (місцева назва місця — "Хитрий ринок") сісти на маршрутку № 2 у бік Тарасової Гори. Маршрутки № 2 по місту ходять кожні півгодини. Тричі на день — о 7:25, 14:25 і 16:25 — від цієї зупинки маршрутки йдуть далі, до самих воріт Канівського заповідника. В інші години — лише до зупинки "могила Тараса Шевченка". Від Тарасової Гори пройти вперед (вниз берегом Дніпра) асфальтовою дорогою 20–25 хв. Справа по ходу руху на вході на садибу заповідника побачите надпис "Канівський заповідник", ковані ворота і будинок чергового.

 

Прибуття, реєстрація, поселення, харчування

По можливості просимо розрахувати свій час прибуття у заповідник до обідньої пори. Якщо Ви збираєтеся прибути в Канів за день до того (в неділю), повідомте про це Оргкомітет, зокрема Надію Степанівну Ружіленко (телефони в листі-запрошенні), оскільки у вихідний день можуть бути проблеми з поселенням гостей.

Реєстрація проходитиме на центральній садибі на першому поверсі 4-поверхового корпусу. При планах приїхати в інший час, ніж заїзд основної частини учасників (тобто не в понеділок між 10–13 год.), бажано повідомити про це оргкомітет.

Поселення основної частини учасників — на 3–4-му поверхах основного корпусу, у 4-місних кімнатах (4 ліжка, 4 тумбочки, стіл, 2–3 стільці, 2 вбудовані шафи, туалет в кінці загального коридору). Всі кімнати мають нормальну електророзводку (світло, розетки). Душова кімната розміщена на першому поверсі. Вартість проживання в цьому корпусі — 20 грн. на добу (постільну білизну з собою брати не потрібно).

Оргкомітет, рада школи і частина учасників будуть поселені у викладацькому корпусі, тобто у 2-поверховій будівлі (загалом є близько 20 таких місць, вартість проживання тут бл. 40 грн. за добу). Якщо ви маєте можливість сплатити проживання в таких кімнатах і маєте бажання поселитися у кімнатах підвищеної комфортності, просимо повідомити про це заздалегідь.

Їдальня розташована у одноповерховому корпусі (металево-скляний блок) на площадці за 4-поверховим корпусом. Харчування буде триразовим, його вартість — в межах 50 грн. за добу. Можливо замовляти (за день) полегшене харчування (напр., лише обід). В кімнатах є розетки, проте дирекція не рекомендує зловживати навантаженням на електричну мережу кип'ятильниками. У 2-поверховому корпусі у номерах підвищеної комфортності є холодильники та електрочайники.

 

Екскурсії, бенкет

У перший або другий день, залежно від темпів прибуття учасників, буде проведено екскурсію територією садиби з відвіданням історичних і просвітницьких об'єктів, у тім числі могили акад. Біляшівського і Музею природи заповідника.

Вечірка "Зустріч через рік" відбудеться ввечері першого дня в їдальні заповідника. Планується організація цієї вечірки "силами" і дорожніми припасами учасників, які будуть корисними для підтримання дружньої атмосфери у доповнення до посиленої вечері.

В третій або четвертий день планується дальня екскурсія з відвіданням скіфського городища, знаменитих канівських ярів і Тарасової гори. Не забудьте про зручне взуття для прогулянок і пам'ятайте, що місцевість пересічена плюс бажано мати дощовик на випадок дощу під час екскурсії.

15-й Теріологічний бенкет, якщо дозволить погода, проходитиме на природі в районі Зміїних островів, у п'ятницю ввечері. Планується виїзд туди двома автобусами заповідника. Витрати на проведення бенкету входитимуть в оргвнесок учасників.

 

Від'їзд

Рекомендований час від'їзду — суботній ранок. Просимо заздалегідь потурбуватися про зворотні квитки на дальній транспорт (насамперед, залізницю). Зворотні квитки на автобуси можна буде замовити на місці, через Оргкомітет або купити самим в будь-який день в м. Каневі.

 

Прогноз погоди для Черкас і Миронівки (дані ідентичні, проте дуже попередні)

дата опади
ніч, °C
день, °C
Дні роботи і головні події
05 жовтня, Нд без опадів
+3..+7
+7..+11
0: збір оргкомітету і активу
06 жовтня, Пн можл. дощ
0..+4
+9..+13
1: заїзд, установчі збори
07 жовтня, Вт без опадів
+3..+7
+13..+17
2: дві сесії та два круглі столи
08 жовтня, Ср можл. дощ
+6..+10
+9..+13
3: дві сесії та два круглі столи
09 жовтня, Чт можл. дощ
+8..+12
+12..+16
4: екскурсія, 1 сесія і 2 круглі столи
10 жовтня, Пт можл. дощ
+5..+9
+12..+16
5: нові імена, інформація, бенкет
11 жовтня, Сб можл. дощ
+3..+7
+9..+13
6 роз'їзд

 

Ігор Загороднюк, 04 вересня 2008 р.