назад на головну сторінку Школи

Теріологічна школа 2008

Проблемні види: діагностика, поширення, екологія

(головна сторінка 15-ї школи)

 

тема XV школи

перший лист (pdf)
запрошення (pdf)
програма школи
проїзд і побут
праці 15 школи
учасники Школи

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

 

 

 

Шановний колего!

Чергова XV Теріологічна школа-семінар буде проходити 6–11 жовтня 2008 р. на базі Канівського природного заповідника (Черкаська обл., окол. м. Канів поблизу Тарасової гори. Тема школи – "Проблемні види: діагностика, поширення, екологія". Проект програми Школи, перелік заявлених учасників і розклад руху транспорту розміщено на окремих сторінках. (інформація на сайті не буде поновлюватися від 4 до 20 вересня).

Нагадуємо, що попередня реєстрація учасників є обов'язковою.

Тематика сесій XV теріологічної школи

1) Огляд проблемних груп. Планується представлення загальних оглядів проблемних таксонів загалом та за окремими систематичними групами (кажанів, хижих, гризунів тощо), у тім числі видів-двійників, морфологічно близьких видів, гібридних форм, фантомних видів та інших проявів прихованого (криптичного) різноманіття фауни. Окрему увагу буде приділено оцінкам достовірності спостережень та визначень у терені.

2) Методики польових досліджень. Сесія буде присвячена методам обліку та діагностики проблемних таксонів у терені, у тім числі за голосами і ультразвуками, за слідами життєдіяльності (сліди, нори, послід тощо). Планується розглянути також методики збору первинного матеріалу для ідентифікації проблемних форм, у т.ч. збору пелеток, матеріалу для цитогенетичних досліджень та досліджень ДНК, особливостям роботи з визначниками у теренових умовах.

3) Камеральні дослідження. Планується розгляд питань камеральної діагностики матеріалу, у т. ч. при роботі з черепами, хромосомними препаратими, фотодокументами, пробами для ДНК-аналізу тощо. Окремо буде розглянуто питання ідентифікації видів за неповною інформацією: уламками черепів з пелеток хижих птахів та ізольованими зубами, за записами ультразвуків тощо. Планується розглянути питання перевизначення давніх колекційних зразків та переоцінки даних попередників.

Ігор Загороднюк, 12 серпня 2008 р. (поновлено 3.09.2008)