Теріологічна школа 2007:

«МОНІТОРИНГ ФАУНИ
та дистанційні дослідження ссавців»

(головна сторінка 14-ї школи)

тема XIV школи

запрошення (pdf)
лист № 2 (pdf)
програма школи
проїзд і побут (pdf)
праці 14 школи
респонденти (pdf)

екскурсія в зону

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

СПОНСОРИ ШКОЛИ

Шановний колего!

XIV Школа-семінар пройде в останній тиждень вересня 2007 р. на базі "Екополіс" на півночі Київщини поблизу Чорнобильської зони відчуження відповідно до рішень попередньої школи і численних нагадувань колег про плани побувати в ЗОНІ. Проект програми Школи, перелік заявлених учасників і розклад руху транспорту буде розміщено на окремих сторінках цього розділу. Наразі тут вже є перший та другий інформаційні листи та форма заявки на участь. Попередня реєстрація обов'язкова.

Ідея цьогорічної школи запропонована у зв'язку з потребою зміни підходів до вивчення фауни, більшість представників якої наразі знаходяться на межі зникнення або у пригніченому стані. Запрошуємо усіх до участі у навчаннях і дискусіях за тематикою, поданою нижче. За результатами роботи школи буде впорядковано відпо­відний випуск "Праць теріологічної школи".

Докладний опис всього, що пов'язано із Зоною, читайте у тексті, спеціально підготов­леному для учасників школи Сергієм Гащаком, організатором Школи-2007
>>> about_CHAES_zona.doc (90 kb)

Для кращого ознайомлення з фауною та природою Зони для вас підготовлено добірку публікацій у форматі PDF "фауна та екологія ссавців центрального полісся". Серед інших на цій сторінці можна знайти документ про одну з найвідоміших в Україні програм щодо ссавців (звісно Чорнобильських) "Програма ФАУНА".

На сайті вміщено також бібліографічну добірку щодо питань моніторингу фауни:
(shk14-bibliogr.doc, 38 kb).

Тематика сесій XIV теріологічної школи

1) організаціях і ведення довгострокового моніторингу,
2) пелетки хижих птахів як джерело теріологічної інформації,
3) живоловки, канавки та інші способи обліку і відлову ссавців,
4) обліки і вивчення ссавців за голосами і слідами життєдіяльності,
5) вивчення норової та середовищетвірної діяльності ссавців,
6) методики прижиттєвих генетичних досліджень ссавців,
7) заповідники: чи є полігонами збору зоологічного матеріалу?
8) залишені людиною території як середовище існування дикої фауни
9) проблеми дослідження і охорони фауни Чорнобильської зони.

Ігор Загороднюк, 28 серпня 2007 р.