назад на сторінку про школи

Теріологічна школа:
інформація про 10 школу-семінар

topic of the Xth School

first circular
programme
round tables
registration
proceedings
respondents

бланк реєстрації учасника школи

поновлено
10.08.2003

Тема X школи

Ідея 10-ї Теріологічної школи запропонована нашими кримськими колегами, що зголосилися стати господарями цього ювілейного зібрання, і активно розвивається головним організатором цієї зустрічі — п. Альфредом Дулицьким. Ідея дослідження острівних ефектів та розвиток ГІС-досліджень — загалом не нова ідея, проте на наших зустрічах жодного разу не обговорена.

Крим — суцільний острівний ефект, заповідні території — теж острови в безмежному морі урбо- і агроценозів. Фахівці — мережа, заповідники — мережа. Фрагментація популяцій, ареалів, природних територій, як і наших знань — біда, що не йде одна. Все розгортається у просторі, і без геоінформаційних технологій (ГІС) нам не обійтися. Поєднати наші зусилля значить здолати руйнівну силу ізоляційних ефектів.

Тема 10-ї школи символічна. Вона замикає наш перший цикл на новому оберті. Має з'явитися не тільки нове знання, але й нове розуміння того, що ми знали дотепер. Банальне картування популяцій має набути нового сенсу, як і аналіз стійкості і динаміки популяцій і угруповань у просторі й часі. Все тільки починається. Готуймося до нових знань і, отже, до нової порції натхнення.

Логотип 10-ї школи — муфлон, єдина в Україні природна популяція якого живе у Гірському Криму. Ідею логотипу висунув господар школи — Альфред Дулицький, найкращий знавець кримської теріофауни і автор виданої минулого року монографії "Млекопитающие Крыма". Автор рисунку — нова зірка теріологічної анімалістики і учасник минулорічного конкурсу дипломних проектів Катерина Герус, рисунки якої прикрасять ще не одне теріологічне видання.

Ігор Загороднюк,
голова школи

Тема 10 школи в інтернеті

нижче подано добірку інтернет-ресурсів, що прямо або опосередковано стосуються теми школи. Добірку підготував Денис Вишневський. Це близько 80 посилань з коментарями щодо змісту сайтів. Тут представлена версія, підготовлена у видляді "doc"-файлу, збереженого у низькій версії ворду (word6 for windows). файл з цими адресами "важить" лише 28 кбайт.

[shk10-inet.doc]