XXV Теріологічна школа-семінар (2018)

Фауна в умовах глобальних змін довкілля

(головна сторінка XXV теріологічної школи-семінару)

Fauna under Global Environmental Changes
(25 Theriological School, Information about Annual Workshop of the Ukrainian Theriological Society)

тема XXV школи

інфа на facebook
інф. лист (пдф)
програма школи
учасники школи
пам'ятка в дорогу (pdf)

бланк реєстрації учасника школи у форматі RTF

Праці Теріошколи

інформаційний лист про 25 Теріологічну школу-семінар

Шановні колеги,

XXV Теріологічна школа-семінар відбудеться протягом останнього тижня вересня 2018 р. (25-28.09) в Поліському природному заповіднику. Цього року разом з 25-річчям Теріошколи (1993) відзначатимемо 20-річчя видання "Праці Теріологічної школи" (1998) та 15-річчя сайту "Теріологічна школа" (2003), які пройдуть спільно з урочистостями з нагоди 50-річчя Поліського природного заповідника на його центральній садибі в селі Селезівка Овруцького району Житомирської області >>>

Дати, головна тема. Школа триватиме 4 повні дні. Заїзд учасників 24.09 (понеділок) у ІІ половині дня, роз'їзд 29.09 (субота) зранку. Організатори школи — Поліський природний заповідник та Національний науково-природничий музей НАН України. Головна тема школи-семінару 2018 року: "Фауна в умовах глобальних змін довкілля".

Програма теріошколи буде впорядкована відповідно до заявок і включатиме тематичні сесії, майстер-класи та круглі столи. Пропонуються такі теми:

1) історія теріологічних досліджень, теріологічних шкіл, теріологічних видань, теріологічних колекцій та сучасний стан їхнього розвитку;
2) історичні зміни фауни: антропогенні, кліматичні та інші фактори та їх дія на склад фауни та структуру угруповань у регіональних вимірах;
3) польові навчання з обліком ссавців на стандартних ловчих лініях та маршрутах і збір матеріалу (фотодокументація, зліпки, рештки);
4) майстер-класи з моніторингу та аналізу змін фауни засобами ГІС, аналізу історичних змін фауни з оцінками показників таких змін; ідентифікації видів за слідами передування (відбитки, нори, послід) та за кістковим матеріалом;
5) ккруглі столи з ведення баз даних з обліку фауни, ведення фотобанків та колекцій, питань поводження з тваринамими, безпеки роботи у потенційних вогнищах зоонозів, збору прижиттєвих даних.

Місце проведення. Засідання та заняття будуть проходити у конференц-залі ППЗ, а також в теренових умовах на моніторингових ділянках заповідника в його охоронній зоні. У відрядженні в графі «пункт призначення» вказуйте: "Поліський заповідник, Селезівка, Овруцький район, Житомирська область".

Побут. Проживання учасників школи-семінару буде на садибі заповідника, в лісових будинках та гостьових кімнатах. Харчування — силами співробітників заповідника за участі ентузіастів. Умивання та туалети зовнішні. Також буде затоплена баня. Інтернет нестабільний, надійний зв'язок на Кстар.

Реєстрація. Просимо колег повідомляти заздалегідь про наміри взяти участь. Форма заявки аналогічна формам з попередніх шкіл, її бланк розміщено на головній сторінці 25 школи під кнопкою "реєстрація". Термін реєстрації — до 15.09.18. Пізніші заявки можуть бути не враховані. В усіх випадках контактуйте з оргкомітетом.

Оргвнесок та профвнесок. Оргвнесок та інші витрати будуть мінімізовані, попередньо в межах 150 грн. на добу за проживання та харчування. Для участі важливо запропонувати свою доповідь, тему одного з круглих столів (КС) або майстер-класів (МК) або іншу форму активності, із власним демонстраційним матеріалом.

Оргкомітет. Сергій Жила (співголова від приймаючої сторони), Ігор Загороднюк (співголова від Національного науково-природничого музею), Микола Роженко (голова Ради теріошколи), Золтан Баркасі (секретар товариства), за участі наукового відділу заповідника.

Інформацій канали. Слідкуйте за новинами на сторінці Українського теріологічного товариства у Facebook https://goo.gl/4PLriX та відповідному розділі веб-сайту товариства https://bit.ly/2OpZWbl. Електронна адреса для заявок та листувань —  mammalia#ukr.net. Подальші листи будуть розсилатися зареєстрованим колегам.

Корисні посилання. Сайт Поліського природного заповідника: http://polesye-reserve.org.ua/ сторінка попередньої поліської Теріологічної школи ( (2009 рік, 16 Теріошкола) — https://bit.ly/2OpiDf2

З повагою Сергій Жила та Ігор Загороднюк

млин   озера

капище   стенд

на сторінку: хроніка семінарів

підготовлено 29.07.2018, поновлено 31.07.2018.