Теріологічна школа 2009

праці 15 школи
учасники Школи
пам'ятка в дорогу

бланк реєстрації учасника школи у форматі WINWORD

Шановний колего,

16 Теріологічна школа відбудеться, як і заплановано, 26–31 жовтня 2009 року на базі Поліського природного заповідника. Очікується приїзд близько 60 учасників, у тому числі бл. 40 фахівців і 20 початківців.

Кілька важливих повідомлень для тих, хто зібрався на Поліську теріошколу (зверніть увагу: уточнено ряд деталей щодо проїзду).

1. Дорога. Дорога до Овруча є зручною (регулярні маршрутки) як з Коростеня (для тих, хто їхатиме з західного напрямку), так і з Києва (для тих, хто їхатиме зі сходу і з півдня).

В Овручі 26 жовтня, починаючи з 11-00 (прибуття перших маршруток), на автовокзалі на вас чекатиме запо-відницька машина, яка буде курсувати до Селезівки по мірі прибуття учасників. Окрім того, вдень 26 жовтня на Селезівку колегами із заповідника буде замовлений автобус. Окрім того, щовечора, о 18.45 на Селезівку відбуває рейсовий автобус Овруч-Селезівка (вартість – близько 10 грн.). Дорога до Овруча з Києва – 2,5-3 год, з Коростеня – удвічі коротша.

Приблизний розклад маршруток з Києва (метро "Академмістечко") до Овруча: 9-00, 11-30, 12-30, 13-30, 14-30, 15-30, 17-00, 18-15, 19-15. Зворотні: 5-30, 6-40, 7-30, 8-15, 9-15, 11-00, 13-30, 14-50, 16-30. Біля маршрут-ки слід бути заздалегідь. Вартість проїзду – 32 грн. Зупинка маршруток Київ–Овруч на ст. м. "Академмістечко”: зі станції слід вийти через скляні біля останнього вагона (з міста) –> повернути наліво –> перший вихід з підземного переходу наліво –> вийти, розвернутися на 180 градусів та пройти 70 метрів.

Автовокзал в Коростені знаходиться в 15-20 хвилинах пішки від залізничного вокзалу. Звідки автобуси на Овруч відбувають щогодини. Або треба питати на вокзалі про потяги до Овруча (зокрема є два потяги з Коростеня до Овруча – о 13-55 та 17-58; та з Овруча до Коростеня – о 9-34 та 11-52).

Автобус з Селезівки до Овруча ходить один раз на добу – о 6 ранку (в Овручі — о 8-15). З цього автобуса в с. Словечне (на півшляху до Овруча) можна пересісти на автобус Словечне–Київ (відбуває о 7-40).

2. Погода очікується прохолодною. Потурбуйтеся про теплий одяг і дощовики, а також про зручне взуття і сумки (рюкзачки) для екскурсій. Основна екскурсія відбудеться за графіком у четвер. Поточні екскурсії по садибі будуть вранці щодня за кількома паралельними маршрутами.

3. Проживання буде в житлових та господарських приміщеннях садиби, з обігрівом. Господарі розраховували на фактичне зайняття 45 місць (саме стільки ліжок завезено). Хто має можливість взяти спальник (особливо це стосується студентів) – прохання зробити це: у двох опалюваних кімнатах буде організовано сіновал (сіно, застелене брезентом); за таке проживання платні не буде. Побутові умови будуть наближені до експедиційних. В заповіднику є баня, яка буде за необхідності працювати два рази (вівторок і четвер). Пропускна спроможність бані – не більше 10-15 чоловік за один розігрів котла. Не забудьте ліхтарі.

4. Харчування буде централізованим і триразовим — 50 грн/добу. Домовлено, що сніданки будуть легкими, а обід і вечеря – у двох версіях – "легка" і "важка", що буде відповідати і ціні. Любителі автономного харчування будуть мати можливість готувати їжу на печах і плитах у своїх будинках. У селі працює один типово сільській магазин, його співробітники поінформовані про конференцію, проте краще заздалегідь (напр. в Овручі) зробити необхідні закупи.

5. Демонстраційні матеріали – прохання не забути про власні видання і видання колег (книжки, плакати, статті, журнали), анонси конференцій тощо, які можна буде презентувати товариству. В залі буде мультимедійний проектор для презентацій доповідей.

6. Програма буде сформована відповідно до планів організаторів та ваших заявок на доповіді і круглі столи. Програма охоплюватиме весь час нашої добової активності, від сніданку до відбою. Круглі столи відбувати-муться після вечері.

7. Нові імена. Цей блок програми присвячений початківцям, які представлять результати своїх перших досліджень. Як завжди, звертаємося з проханням взяти із собою дипломні і курсові проекти (або їх презентації), ваші власні або ваших учнів чи дипломників кафедр (тільки теріологічні або загально-зоологічні теми).

8. Мобільний зв’язок. Ще раз нагадуємо, що на території Заповідника "ловить" лише Київстар. Радимо заздалегідь потурбуватися про карточки поповнення для мобільних телефонів.

Ігор Загороднюк, Лєна Годлевська
18 жовтня 2009 р.