у продовження поста Євгена Скоробогатова (не пройшло і півтора роки

)....
можливо, колег зацікавить ось така стаття:
Мисливська теріофауна України: видовий склад і вернакулярні назви
(І. Загороднюк, І. Дикий) /
Вісник Львівського ун-ту. серія Біол., 2012, вип. 58. с. 21-44.
пдф тут
Анотація. Розглянуто проблеми називництва і використання зоонімів в українській мисливській термінології. Проаналізовано використання асоціативних і власних назв тварин, використання запозичених назв, типових морфем при словотворенні, питання використання біноменів тощо. Розглянуто недоліки вживання низки узвичаєних назв, з якими може бути пов’язаний значний недооблік фактичного різноманіття мисливської фауни. Розглянуто етимологію й історію вживання контроверсійних і конкуруючих назв родів та видів. Запропоновано зміни до офіційних переліків мисливських видів.
до анотації.... хоча основна задача цієї праці, як видно з резюме, стосувалася назв, питань стабілізації і засад створення переліків, проте чимало уваги приділено питанням недообліку фауни і змішування результатів обліку під загальні надвидові назви. на жаль, сучасний рівень вимог до мисливських переліків (і сам лексикон) залишають поза увагою низку видів, які виявляються або викресленими або включеними до складу інших, більш звичайних. звісно, добре підготовлені мисливствознавці орієнтується у мисливській фауні часто краще (або не гірше) за професійних зоологів, проте проблема фактично занижених вимог до їхніх знань, загрози винищення рідкісних видів під назвами більш звичайних і можливість накопичення нових даних про них саме професійними мисливствознавцями не зникає, а, навпаки, наростає з кожним роком. досить згадати, що обидва види куниць позначені як "вид куниця", те саме з лисами, сарнами і т.д. а потім дивуємося, звідки в публічних коментарях районних мисливствознавців, що тримають в руках лисицю, з вуст лунає "чупакабра"....
зі статті: "Цей перелік є значно більшим за визнаний у мисливській документації, оскільки містить весь комплекс традиційних (або потенційних) мисливських видів. У перелік включено дві свійські форми ссавців, які є об’єктами відстрілу при проведенні біотехнічних заходів (бродячі звірі): пес і кіт. Загальний обсяг доповнень — 15 видів."
--------
P.S. зверніть увагу, цим цікавляться! нас читають
за рівно два роки цю тему почитали 2974 разів. тобто щодня є 4 читачі....
--------
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк