Сергій Гащак на 13-й Теріологічній школі

Сергій
ГАЩАК

(фауна Чорнобильської зони, радіоекологія)

Участь в роботі Школи
Брав участь у роботі 5-ої школи (1998, Гайдари), у детекторному семінарі в Ядутах (2000) та в 13-ій школі (2006, Кам’янець-Подольський). Разом з Денисом Вишневським та Ігорем Загороднюком – ініціатор проведення і організатор 14-ої Школи (Чорнобиль, 2007).

Освіта
У 1979–1984 роках – біофак Харківського державного університету ім. Горького (нині Харківській націо­нальний університет ім. Каразіна), спеціальність – "біологія".

Кваліфікаційні праці:
Дипломна робота: "Адаптації птахів до зимівлі в умовах нагорних дібров середньої течії річки Сіверський Донець. Харків: ХДУ, 1984. Керівник: Кривицький І. О.
Дисертація кандидата біологічних наук: "Оцінка ефективності застосування ферроціанідів для зниження вмісту 137Cs у продуктах тваринництва". Обнінськ: ВНДІСХРАЕ, 1995. Керівники: проф. Сироткін А.М., Архипов М.П.

Основні інтереси
так чи інакше пов’язані з Чорнобильською зоною: радіоекологія і загальна екологія біоценозів, фауна хребетних, біорізноманіття, охорона природних комплексів; радіаційна і загальна екологія кинутого урбанізованого комплексу; біологічні ефекти радіаційного впливу в Чорнобилі. Окремі інтереси: птахи, кажани, фотозйомка дикої природи. У минулому: радіоекологія сільськогосподарських тварин, оцінка ефективності контрзаходів.

Трудова діяльність
• 1984–1989 – був у пошуках (Харківська, Полтавська, Чернігівська обл.), працював вантажником, оператором хімводоочистки котельної, лікарем-лаборантом СЕС, лаборантом лабораторії захисту лісу УкрНДІЛГА
• 1990–2000 – науково-технічний центр, який постійно змінював назву, у Чорнобилі. Посади: починав лаборантом у лабораторії радіоекології сільськогосподарських тварин, закінчив начальником лабораторії радіоекології сільськогосподарських і диких тварин.
• з 2000 – Міжнародна радіоекологічна лабораторія Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки радіоактивних відходів і радіоекології. Начальник відділу радіоекологічних досліджень і заступник директора з наукових питань.

Наукові публікації
автор понад 60 статей; вибрані >>> (список публікацій).

Контактні адреси
Гащак С. П. Міжнародна радіоекологічна лабораторія ЧЦ
п/с 151, вул. 77-ої Гвардійської дивізії, 7/1, м. Славутич, Київська обл., 07100 Україна;
тел./факс (офіс): +380 4479 61562
тел. (моб): +380 50 3346757