снігової людини у нас немає, хоча це не доведено. список теріофауни України включає близько 120 видів (кажуть, що значно менше або значно більше ). одним з факторів нестабільності списку є набір видів, які ніхто не бачив, або й "бачив", але зізнатися в помилці не хоче, а є такі, що явно очікуються, проте їхнє перебування недоведене, хоча й можливе.... наскладніше довести "відсутність"!!!
як приклади наводжу: єнота-полоскуна (Procyon lotor) на Поліссі, вовчка садового (Eliomys quercinus) всюди і на Харківщині зокрема, землерийок Sorex isodon на Поліссі, Sorex caecutiens на Поліссі і Луганщині, Suncus etruscus в Криму, кажанів Myotis natalinae на Розточчі та M. ikonnikovi на Закарпатті, Plecotus macrobularis, Rhinolophus meheli та R. euryale в Криму тощо..... перелік великий, і в кожному регіоні є свої фантоми.
чи включати їх в перелік регіональних фаун? чи враховувати їх у природоохоронних програмах та оцінках загального різноманіття, при порівняннях фауністичних списків тощо?????
---------------
Weis - Пн Дек 12, 2005 5:06 pm
Відносно регіональних Червоних списків то краще зробити ставку на реально страждаючи види, такі як наприклад сліпачок. Втім, коли перебування певної частини видів на нашій території очікується. чи є вирогідність утворення на нашій территорії самостійних популяцій (як це відбулося з шакалом) чи цьому можна допомогти


Є думка, що наявність певних видів обесцінює список загалом. Так перед вченими, але для них більшість діючих списків не є авторитетом. Втім, вони досі авторитет для чиновників:
по-перше бо закріплені законом,
по-друге бо ми можемо на підставі цих списків щось вимагати.
І ще одна думка, якщо включити хом'яка на Київщині до Червоного списку області. То дехто скаже та мовляв це ганьба для списку, який же він рідкісний нас на сміх піднімуть! Втім, я наприклад ніколи хом'яка того в природі не бачив, хоч добряче походив по Київщині. Мо не там ходив? То може чиновники більше ходили?