назад на головну сторінку

Українське теріологічне товариство НАН України

XI міжнародна теріологічна школа-семінар
«Дослідження гідрофільних угруповань ссавців»

Регіональний Ландшафтний Парк
“Гранітно-cтепове Побужжя”
Ужгородський національний університет

 

 

Шановний колего,

XI Теріологічна школа-семінар, для участі у якій запрошуються всі теріологи, що ведуть моніторингові дослідження у природних заповідниках, національних природних парках та на біологічних стаціонарах, буде присвячена темі:
«Дослідження гідрофільних угруповань ссавців».

Термін та місце проведення

XI Школа-семінар проходитиме протягом одного робочого тижня з понеділка 11 жовтня до суботи 16 жовтня 2004 року на базі Регіонального Ландшафтного Парку “Гранітно-cтепове Побужжя” за адресою: с. Мигія, Первомайський р-н, Миколаївська обл. Місце проведення засідань та заходів школи – актовий зал та аудиторії Мигійського державного аграрного технікуму, а також центральна садиба Парку. Місце проведення Школи розташоване поблизу відомого своєю красою каньйону Південного Бугу. Місцевість – відкрита степова з байрачними лісами і смугою заплавних лісових ділянок.

Головні теми XI Теріологічної Школи

Основна тема школи: дослідження біляводних і водних ссавців, динаміки їх популяцій та структури угруповань. Суміжні теми: екомережа та екокоридори, інтразональні ком­плекси, адвентивна біота, застосування ГІС-технологій у теріологічних дослідженнях, ведення баз даних та їх картографічний аналіз, оцінки присутності видів на облікових територіях, особливості обліку різних груп, аналіз історичних змін ареалів і проблем їх фрагментації, заповідні території та заповідна фауна, проблеми медичної теріології та прогнозування динаміки природно-вогнещевих захворювань.

Традиційні розділи Школи

Проблеми обліку фауни: доповіді фахівців з демонстрацією методів обліку ссавців (просимо всіх взяти із собою слайди, знаряддя для обліку тварин тощо) та Польовий практикум з обліку мисливської теріофауни; Акція "Європейська ніч кажанів 2004 в Україні" та Польовий практикум з детекторного обліку кажанів. Засідання Групи "HELP" (9 зустріч) з проблем моніторингу популяцій великих хижих ссавців та методів їх дослідження в польових умовах. Доповіді теріологів про основні напрямки їх досліджень (не забудьте взяти слайди і фотографії, що розповідають про заповідники, стаціонари, експедиції). Інформаційний ярмарок: огляд нових теріологічних публікацій і конференцій, представлення нових статей і видань (не забудьте відбитки статей та інформаційні буклети). Нові імена в теріології: конкурс МАНівських і студентських праць, присвячених вивченню теріофауни, що підготовлені в останні 5 років і раніше не приймали участі у конкурсі (праці необхідно привезти особисто, або передати). Фотодокументація: круглий стіл Сергія Гладкевича про використання фототехніки для наукової роботи в теренових умовах та особливості фотозйомки тварин.

Транспорт

З Центрального автовокзалу Києва (Московська площа) їхати будь-якими автобусами та маршрутками миколаївсько-херсонського напрямку до с. Мигія, що знаходиться на трасі Київ–Миколаїв за 8 км від м. Первомайськ в миколаївському напрямку. З автовокзалу м. Первомайськ до Мигії ходить маршрутка №17 щогодини. Також з автовокзалу до Мигії можна доїхати будь-яким міжміським автобусом, що їде в бік Миколаєва (щогодини). Ціна проїзду – 1 грн. До залізничного вокзалу м. Первомайску прибувають потяги Львів–Херсон, Донецьк–Львів, Харків–Одеса, Сімферополь–Хмельницький. Залізничний вокзал знаходиться за чотири квартали від автовокзалу. Потяг Москва–Одеса прибуває до залізничного вокзалу м. Южно-Українськ, що знаходиться за 40 км від Мигії по трасі Миколаїв–Київ. Від залізничного вокзалу до автовокзалу “Южно-Українськ” рухається рейсовий автобус; сюди ж прибувають автобуси з Мінська і Гомеля. До Мигії з Южно-Українська можна доїхати будь-яким автобусом, що їде в бік Первомайська (щогодини, 3–4 грн.).

Організація побуту

Традиційна пора проведення Теріологічної Школи – золота осінь. У цей час погода тепла й сонячна, але ночі прохолодні. Радимо мати зручний одяг для екскурсій та теплий одяг для вечірніх прогулянок. Не забудьте про ліхтарі. Місце розміщення учасників школи – гуртожиток Мигійського державного аграрного технікуму. Проживання коштуватиме в межах 5 грн. на добу. Харчування буде в їдальні, їжу готуватимуть централізовано тричі на день. Орієнтовна вартість послуг їдальні – в межах 20–25 грн. на день.

Група з підготовки XI Школи

З усіх питань щодо організації школи-семінару, реєстрації і побуту учасників просимо звертатися до одного з членів Орг­комітету. Питання організації школи загалом просимо узгод­жувати з В. Артамоновим, наукової програми – з І. Загороднюком. Остаточна інформація щодо учасників і програми буде концентруватися у І. Загороднюка. Група з підготовки XI Школи включає 5 осіб, у тому числі: Артамонов Владислав (РГП “Гранітно-Степове Побужжя), Годлевська Лєна (Інститут зоології НАН України), Зізда Юлія (Ужгородський національний університет), Загороднюк Ігор (Ужгородський національний університет), Кондратенко Олександр (Луганський національний університет).

Інформаційні канали XI школи

Електронна пошта:

meryngia@ukr.net — Владислав Артамонов
zoozag@ukr.net — Загороднюк Ігор

Регулярна пошта:

РЛП “Гранітно-Степове Побужжя”, вул. Колгоспна, 42. с. Мигія, 55223, Первомайський район, Миколаївська обл. (Владислав Артамонов)
А/С 95, Головна пошта, Ужгород, 88000, Закарпатська обл. (Ігор Загороднюк)

Телефон:

8–(05161)–61370 (офіс РГП, Владислав Артамонов),
8–(066)–1151457 (моб., Владислав Артамонов),
8–(050)–6900257 (моб., Ігор Загороднюк),
8–(067)–7382089 (моб., Ігор Загороднюк),
8–(050)–3948690 (моб., співробітники РГП).

КАРТКА РЕЄСТРАЦІЇ УЧАСНИКА ШКОЛИ

статус: (зоолог, студент, аматор, мас-медіа), прізвище та ім'я, організація, адреса для листів, e-mail, тема повідомлення. публікація в Науковому Віснику УжНУ: _ стор., стисла анотація (до 300 знаків) про ваш виступ, акцію тощо. необхідно для доповіді: комп’ютер, кодоскоп, проектор, програмне забезпечення (ArcView, MapInfo, Access, PowerPoint). участь у акціях: HELP [], ABC [], УЦОК [], GLIS [], ЧКУ []. участь у конкурсі студентських (учнівських) праць..., дата заповнення заявки. Анкету надіслати за однією з адрес: 1) 88000, Ужгород, Головна пошта, аб. скр. 95 (І. Загороднюку). 2) zoozag@ukr.net (subject "shkola11") (можна тільки електронним листом на цю адресу).

Мови школи-семінару. Реєстрація

Мови школи – українська, російська та англійська. Просимо всіх, хто бажає взяти участь у роботі XI школи, заповнити реєстраційну анкету і надіслати її на адресу Оргкомітету звичайним листом або електронною поштою не пізніше 5 жовтня 2004 р. Анкета включає довідку про учасника школи та назву і анотацію вашого виступу або презентації (див. реєстраційну картку). Адреса для електронної реєстрації: zoozag@ukr.net.

Оргвнесок та інші витрати

Оргвнесок у розмірі 20 грн. потрібно надіслати до початку роботи школи (дуже бажано) або при прибутті на школу. Адреса для надсилання внеску: "88000, Ужгород, Головна пошта, До запитання, І. В. Загороднюку", зазначивши у примітці "внесок на семінар від [ім’я, прізвище]". Кожний учасник отримає ідентифікатор, папку з програмою і матеріалами школи, запрошення на вечір зустрічі. Орієнтовна вартість проживання з триразовим харчуванням: 25–30 грн. на добу, тобто близько 150 грн. за весь тиждень.

Праці Школи

На Школі буде представлено нові видання, зокрема: “Кажа­ни України: керівництво для польових досліджень”, “Наземні хребетні України та їх охоронні категорії” та інші. За матеріалами роботи XI школи буде випущено збірку теріологічних праць на базі видання «Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Біологія» (ВАК). Матеріали приймаються до 10.11.2004 р. за адресою: “АС 95, Головна Пошта, Ужгород, 88000” або “zoozag@ukr.net”. Обсяг статті для друку – від 3 до 12 сторінок українською або англійською мовою у форматі RTF з параметрами: гарнітура Times 10 pt, поля по 2,5 см, інтервал 1. Вартість друку 10 грн. на кожну повну чи неповну сторінку. Правила офор­млення рукопису можна знайти на сайті школи. Матеріали приймаються до друку і в тому разі, якщо автори не беруть участі у роботі Школи, про що варто заздалегідь повідомити. Редакція залишає за собою право добору й редагування статей до збірки. Супровідний лист про рекомен­дацію статті до друку вашою установою обов’язковий.

УВАГА! PDF-ВЕРСІЮ ЗАПРОШЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ ТУТ.

Ігор Загороднюк та Владислав Артамонов
20 вересня 2004 р.

<< повернутися