Книга про ДОП-движение в Украине

лінки на сайти із зоологічною літературою, інформація про нові видання

Модератори: zag, Nick.Tallus

Книга про ДОП-движение в Украине

Повідомлення FireFly » Вів листопада 30, 2010 4:57 am

Недавно выпущена книга про историю ДОП-движения в Украине.

Націонаний екологічний центр України, до 50-ї рчниці Руху студентських дружин охорони природи видав першу збірку спогадів учасників ДОП України. До збірки увійшли спогади понад 20 активістів-природоохоронців 1969-1996 років.

Рух студентських Дружин охорони природи, або, як вони самі себе лаконічно величають, «ДОП» самозародився на базі природничих факультетів багатьох радянських університетів на початку 1960-х. Класичними напрямками роботи ДОП стали боротьба з браконьєрством, незаконним збором та продажем первоцвітів і «новорічних» ялинок, допомога заповідникам, створення заказників, наукові дослідження зникаючих видів тварин та рослин, екологічна освіта та боротьба з забрудненням природних територій. В часи розквіту, які припали на другу половину 1980-х, кількість ДОПів в СРСР сягала 145, з яких 45 знаходились в Україні. Рух ДОП пам’ятає своїх героїв, мало відомих стороннім, які загинули від браконьєрських куль. Але протягом свого існування цей рух, екоцентричний і радикальний щодо усталених норм світогляду та державної політики, не був знищений, не став політизованим або корумпованим і не увійшов до складу жодної іншої організації чи державної структури.

В цьому році виповнюється 50 років від часу появи перших ДОП. Тепер кожен з випускників дружин має власний шлях у житті, хоч і всі ці шляхи так чи інакше пов’язані з природою. «Випускники» перших ДОПів тепер очолюють заповідники і національні парки, кафедри і факультети, громадські організації і екологічні сторінки в газетах.

Збираючи ці спогади, ми шукали переважно людей, про яких сучасний Рух ДОП майже нічого не знає. Те, що можуть згадати вони – відкриває багато нових сторінок історії Руху ДОП України. Ми умисно не ставили рамок обсягу та форми написання частин цієї збірки. Кожен написав те – що більше всього хотів написати. Також, до збірки ми включили і низку газетних публікацій минулих років, часу коли автори наших нарисів були студентами. Всі включені до збірки газетні публікації стосуються роботи тодішніх ДОПів і написані дружинниками.

Збірка буде цікавою кожному молодому природоохоронцю, кожному, хто цікавиться громадським рухом та новітньою історією України. Ми також розраховуємо, що книга збентежить серця кожного з авторів, які зможуть прочитати згадане іншими, хто в ті минулі роки був з ним пліч-о-пліч в інших ДОПах, наскрізь просякнувшись «дружинним духом». Більше всього ця збірка рекомендується студентській молоді, адже саме студенти є тією частиною населення, хто найбільш імовірно може стати на шлях ДОП.

Ким ти був, коли був молодим? Спогади учасників руху студентських Дружин по охороні природи (ДОП) України Під ред. Василюк О., Ільницька В. – К.: Національний екологічний центр України, 2010. 134 с., та 80 с. дод.


http://pryroda.in.ua/upl/kym_ty_buv_koly_buv_molodym.pdf
FireFly
 

Re: Книга про ДОП-движение в Украине

Повідомлення Олександр Ковальчук » Вів грудня 21, 2010 10:56 pm

Щиро дякую за вивішену книгу! Дуже цікаво і повчально! Її вже перечитали у нас на кафедрі зоології, тепер ознайомлюються природоохоронці інших ВНЗ. :lol: :lol: :lol:
Олександр Ковальчук
актив
 
Повідомлення: 95
З нами з: Суб листопада 13, 2010 8:04 pm
Звідки: Київ


Повернутись до Література - литература

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron


Locations of visitors to this page