Статус вовка в Україні

Заповідання, менеджмент фауни, Червона книга, біоетика

Модератори: Игорь Евстафьев, zag

vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

Тому що із свого польового досвіду, вовки навіть на Поліссі трапляються ДАЛЕКО не всюди.

CHERNIGIVSCHYNA , NOVGOROD-SIVERSKIY to POLISSIA ?¿
znachyt na 3 vovka menshe mae

vynuvatci i detali tut
http://www.uahunter.com.ua/forum/ohota- ... 27120.html

.

sho tam za siryi vovk v ZAporizhzhi ZASTRELYLY ?¿
Востаннє редагувалось Суб лютого 19, 2011 10:13 am користувачем vasyl eger, всього редагувалось 1 раз.
Lisnuk13
актив
Повідомлень: 31
З нами з: Суб січня 15, 2011 9:59 pm

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення Lisnuk13 »

Щодо природної смертності вовка у 80%...
Так, друзі, Ви безумовно праві, такої смертності бути не може...
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

dlia porivniannia kilkist zvira sho dobuvaetsia u POLSHI I UKRAINI -
Вкладення
Vykres.jpg
Vykres.jpg (19.16 Кіб) Переглянуто 27366 разів
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

В лісах Житомирщини збільшується чисельність мисливських тварин
12/03/2011 - 9 перегл.

Це констатують фахівці обласного управління лісового та мисливського господарства. За результатами цьогорічного обліку, наприклад, копитних стало більше на 16 відсотків. Втім, навіть зважаючи на постійне збільшення чисельності, поки що понад норму – лише кабанів – їх зараз більше семи тисяч. А ще – лісівників турбує ситуація із червоною лисицею та вовком:

«Відбулося збільшення лисиці червоної фактично на 54 відсотки у порівнянні з минулим роком, сьогодні їх більше шести тисяч. Тривожна ситуація складається з чисельністю вовка – у порівнянні з минулим роком збільшення чисельності аж на 73 відсотки, до 140 особин. Там, де вовка ніхто ніколи не бачив, сьогодні він уже там є – і в Житомирському районі, і в Ружинському районі, і в Романівському, навіть бачили його в Андрушівському районі» – розповів завідуючий сектором мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвінчук. :lol:

Він зауважує: відстріл хижих тварин дозволений навіть поза межами сезону полювання. З початку року за дозволами на відстріл червоної лисиці звернулись близько двох десятків мисливських організацій. В деяких районах виділили гроші для заохочення мисливців – по 50 гривень за одну добуту лисицю. Це – досить перспективний шлях, вважає Роман Логвінчук. Коли люди будуть зацікавлені добувати небезпечних хижаків, ситуація може поліпшитися.

Автор:
Источник: Інтернет-видання Рупор Житомира
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

Сьогодні розмовляв із хлопцями із Нац. парку, розповідали, що у пятницю у с. Завадка Сколівського р-ну фірман кобилоюю із лошатком їздив у ліс по дрова, там на нього напала стая вовків, лоша загризли, а йому вдалось з кобилою втекти. В неділю мисливці з Нац. парку їздили на облаву. вбили двох вовків-трьом вдалося втекти, одного ще ранили. Ось так сіроманці розбушувались.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення zag »

білоруси пишуть, що у них на одне господарство 90 вовків, і вони тим пишаються:

«В Налибокской пуще феноменальная популяция волка. Этим гордиться нужно!»
"90 волков – это примерно 10 семей. Неужто никто из специалистов не задавал себе вопрос, как на территории в 240 тысяч га заказника уживаются 10 волчьих семей? Ведь это тоже предмет для исследований!"
і три сторінки обговорень! про все - від борейківських міфів до мисливських сповідей та наїздів на науку.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення Weis »

Про заповідну школу і європейські підходи до вовків...

Перша міжнародна заповідна школа була організована провідними екологічними організаціями України (Київський еколого-культурний центр, http://ecoethics.ru/) і Польщі (Майстерня в інтересах усіх істот, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, http://pracownia.org.pl /) виходячи з необхідності підготовки грамотних, широко освічених як в теоретичних, так і практичних, аспектах охорони природи фахівців. Реалізація подібних заходів є необхідною в умовах практично повної відсутності подібного професійної освіти у ВНЗ нашої країни (http://ecoethics.ru/polozhenie-o-zapove ... ehovskogo/). Ідея проведення цієї школи вперше була висловлена на одному з природоохоронних семінарів видатним вченим, к.б.н. А. І. Дулицький, який запропонував провести її за прикладом вже тривалий час існуючої Теріологічної школи - творіння іншого талановитого зоолога, к.б.н. І. В. Загроднюка (http://www.terioshkola.org.ua/). Слід також зазначити, що проведення тематичних шкіл зарекомендувало себе з найкращого боку. До такої форми спілкування передачі підходів та ідеології від старшого до молодого покоління вдавалися вчені різних напрямків, досить згадати легендарний школи Н. В. Тімофєєва-Ресовского або С. П. Капіци.

Читать полностью: http://h.ua/story/345494/#ixzz1gsslGADj
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення Weis »

Колеги вовчатники, запрошуємо Вас на дану подію. Громадськість хоче почути вашу думку) :wink:

Не пропусти!
Презентація книги "На захист вовків"

Вовки втілення середньовічного жаху, чи зникаючий у Європі рідкісний звір, що потребує охорони? Напевне жодний інший звір, не викорінився в нашій свідомості настільки глибоко, і жоден інший звір не породжує навколо себе стільки дискусій як вовк. Тим не менш в Європі вовк охороняється у нас досі безжально знищується. Чому?

Дружина охорони природи "Зелене майбутнє", Київський еколого-культурний центр і Екоправо-Київ проводять презентацію книги Володимира Борейко "На захист вовків". Презентація відбудеться 29 лютого 2012 р. в 18-30, у «Зеленоій залі» за адресою Київ, Контрактова пл., Києво-Могилянська Академія, 3 корпус, 2 поверх, аудиторія 213, (вихід з метро "Контрактова площа"). На презентації будуть показані фільми по "вовчою" тематики, обговорена книга, а також планується дискусія між директором Київського еколого-культурного центру, Заслуженим природоохоронців Україні Володимиром Борейко і ведучим мисливствознавцем Головного управління мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, Заслуженим лісівником України Миколою Мироненко. Запорошені також вітчизняні експерти та представники Міністерства охорони навколишнього природного середовища.
Запрошуються усі бажаючі)
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення zag »

на фейсбуці є коментарі стосовно останнього повідомлення.
то ж можете переглянути їх за цим посиланням

переношу сюди свої дописи там:

1. проговорити тему варто однозначно. але чи будуть слухати опоненти один одного? здається, що основною метою буде доведення власної позиції, а не пошук спільних знаменників. проблема (і чималенька!) у підмінах понять! бо коли кажуть, що "знищують вовка", то не зрозуміло, про що говорять: про особину, попопуляцію чи вид? це три різні ситуації. вид ніхто не знищує. факт. популяцію? чи оцінені категорії за Керівництвом МСОП для ргіонального рівня? думаю, що так, але говорити про це напевно не будуть. про особин? тоді це питання біоетики, а не созології в чистому вигляді. я на стороні жорсткого обмеження полювань, ви це знаєте. але заборонити це неможливо. і я це визнаю. тоді треба зробити так, щоби мисливці були поближче до природоохоронців. як? це окрема тема. поза вовчою. а те, що вовки нерідко не розуміють виставлених людиною меж людських інтересів і безпеки - це ж одноначний факт. ми ж самі забрали від них їхню поживу і їхні угіддя. присутність людини в екосистемах за межами свого історичного ареалу - ось це проблема. але ж людей ми не прибираємо. тому виходить, що мають бути обмеження на присутність вовків. хіба не так? тоді про що буде той семінар? чи будуть там вовчатники і вовкознавці? (окрім, звісно, Марини, яка вже зголосилася). Жила? Роженко? Делеган? хто? я лише спостерігач, який намагається зрозуміти цей світ. мені сьогодні задали питання "а чому саме вовк?". я задав те саме питання назустріч. і пішло обговорення. на жаль, сформовані думки були доволі сумними. як і стан популяцій значно більш вразливих видів....

2. звісно, в Європі полюють. звісно, анонс з упередженими твердженнями. звісно, дискусія потрібна. ось тільки чи буде вона? і що буде у спільному знаменнику? насправді, вовку від цього ні холодно, ні жарко. бернська конвенція говорить про охорону популяцій. регуляція не означає відсутність охорони. навіть у стосунку до видів, які є традиційними і популярними об'єктами полювання, можна говорити про охорону (біотехнія, контроль браконьєрства, нормування відстрілу тощо). тримаю парі, що реально повна заборона полювання на вовка при збереженні полювання на його жертв породить НАДзвичайні проблеми. а якщо не реальна, а фіктивна (типу внесення до ЧКУ) - то буде як з тхорем. як тхір мучив господарів та їхніх курей, так і мучить. і як вони його били, так і б'ють. тисячами! результат є: ще пару мільйонів громадян не вірить в ідеї ЧКУ... треба думати...
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Denis Vishnevsky
актив
Повідомлень: 18
З нами з: Пон грудня 05, 2005 12:33 pm

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення Denis Vishnevsky »

Волк в зоне отчуждения – мифы и реальность http://chornobyl.in.ua/volk-v-chernobylskoy-zone.html
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

Даже в наиболее активный зимний период охоты происходят раз в 3 – 4 дня и не все они удачны.
:roll:
уффф

ЯК ТАК ??? а шо робит ці 3-4 дні ??? піе пиво , грае в карти , сидит у барах ???

Вобк (і моі собаки ...) нехоче істи ЗАМЕРЗЛЕ , холодне , несвіже міасо ,-
КОЛИ МОЖЕ ДОБУТИ ТЕПЛЕ !!!

Це вже коли незміг добути 1-2-3... рази. то тоді буде істи падал...

у ціи статі білше міфів створено , як написано РЕАЛЕІ ПРО ВОВКА !
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення zag »

що за гвалт :)
я також знаю від вовчатників, що вовк полює є перервами у кілька днів. це добре видно по багатоденному вистежуванню і поїдям. поляки (Влодзієвський) розповідали те саме. у Жили є класна (трохи давня, але актуальна) стаття про все подібне на нащому сайті.
ось у цій збірці: http://terioshkola.org.ua/library/varia ... ivores.pdf (с. 21-34)
мені та стаття подобається. а ще є така:
"Жила С. Вовки і дикі собаки: порівняльна екологія, поведінка, менеджмент"
припускаю, що поліські вовки трохи інші за іберійських....

до речі, 7 хилин тому почалася вовча тусовка, анонсована вище.
обіцявся бути Жила. обіцялася й Шквиря. і ще кілька зоологів там буде точно.
так що почекаємо коментарів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення vasyl eger »

emmm
neviryu sho vovky pislia poliuvannia "sydiat " 3-4 dni !
1 MOZHEEEEE buty , vtomleni , nepogoda ...

cikava statya
TAKA MALEÑKA LATVIA I DOBUVAE OFICIYNO !!! 200 vovkiv + rys

Полювання на вовка в Латвії. Бути чи не бути лімітам на відстріл?
29 лютого 2012 | 0

В Європі місця, придатні для проживання великих м'ясоїдних, поширені досить мозаїчно - вовкам і рисях доводиться виживати на фрагментарних і перенаселених людьми ландшафтах, що неминуче позначається на їх чисельності. У більшості країн Євросоюзу ці хижаки знаходяться під охороною. Латвія є однією з небагатьох країн ЄС, де на вовків і рисей дозволено полювання, але тільки в рамках встановлених Державної лісової службою (ГЛЗ) лімітів.

За сезон полювання 2011/2012 в Латвії спочатку було дозволено добути 150 вовків, але потім ліміт був підвищений до 200 особин.
Незважаючи на те, що до 29 січня всі дозволені до відстрілу вовки були здобуті, цих хижаків у лісах все ще непробачно багато. Таку думку висловив доктор наук про ліс Вітаутс Гарросу, що займається дослідженням популяцій мисливських тварин Латвії, в своїй статті в газеті "Latvijas Aviz".
Пан Гарросу пише, що попередньою зимою хижаки скоротили популяцію козулі щонайменше на 80%, а популяцію благородного оленя та кабана - на 60-70%. Те ж повторюється і цього року, оскільки через недозволено великої кількості хижаків продовжує значно скорочуватися чисельність парнокопитних.

У статті вчений засудив відмову ГЛС продовжити полювання на вовків в цьому році, також він був обурений пробілами в знаннях про поведінку вовків у чиновників з цієї організації.

Вітаутс Гарросу вказав на те, що ГЛС не в змозі здійснити достовірний і точний облік чисельності популяції вовків і запропонував наступне рішення проблеми "Ситуація в терміновому порядку вимагає скасування лімітів та дозволу полювання на вовків і рисей в лютому і березні. Слід здійснювати коректний облік всіх мисливських тварин, на основі реальних даних обгрунтувати використання найбільш значущих для мисливського господарства видів. Нормалізація чисельності вовків, навіть у кращому випадку, вимагатиме щонайменше шість - вісім років, якщо не більше. Ми, мисливці, вважаємо, що в Латвії має залишитися від 100 до 130 вовків, основним місцем життя яких є резервати, національні парки, де вони на 100% захищені. Я дивуюся компетенції депутатів Сейму - вони недавно ухвалили, як і на скільки купірувати собакам вуха, як і де ліквідувати зайвих цуценят. Але той факт, що протягом багатьох років найбільші в країні хижаки завдають значної шкоди мисливським популяціям, ігнорується ".

Однак, у випадку, якщо заходи, що рекомендуються паном Гарос, будуть зроблені, Євросоюз може накласти санкції, що призведе до того, що законно полювати на великих м'ясоїдних в Латвії стане неможливо. Справа в тому, що Латвія зобов'язана слідувати директивам ЄС, навіть якщо є підкріплені фактами підстави вважати, що для території нашої країни вказівки Союзу неприйнятні.

Цілком імовірно, що якщо латвійські мисливці не зможуть пристосуватися до нинішніх умов і продовжать добиватися скасування обмежень на відстріл, Латвію чекатиме доля Швеції, де в вовка можна вбити тільки в разі нападу на мисливську собаку, причому з другого пострілу - першим потрібно спробувати його відлякати .
Фото: прес Bull
Джерело: http://www.allforhunt.com
mari
актив
Повідомлень: 61
З нами з: Вів січня 22, 2008 5:31 pm

Re: Статус вовка в Україні

Повідомлення mari »

"Не верю в частоту охот" - это к Станиславскому) У нас факты и полевые данные. А что касается обещанной дискуссии Борейко-Мироненко - было тускло и никакого драйва. Аргументов, как впрочем и всегда, мало и те не по делу. Цель книги туманна. Автор был молчалив) Правда, я рано ушла - может, остальные услышали что-то новое, помимо того, что волки являются психически невменяемыми и потому неподсудными (это цитата Борейко)
Weis
актив
Повідомлень: 53
З нами з: Вів грудня 06, 2005 11:57 pm

Новина по питанню статусу вовка на Україні

Повідомлення Weis »

Заседание в Минприроде Украины по вопросам менеджмента волков

4 апреля 2012 г. в Минприроде Украины состоялось рабочее заседание по
вопросам менеджмента волков. В заседании приняли участие директор
Департамента по охраны природных ресурсов и экосети Минприроды Украины
М.Томахин, начальник Отдела данного Департамента, к.б.н. В.Домашлинец,
научный сотрудник Института зоологии НАН Украины, к.б.н. М.Шквыря, директор
Киевского эколого-культурного центра (КЭКЦ) Вл.Борейко. Представители
науки и природоохранных организаций предложили к обсуждению ряд вопросов по
менеджменту волков в Украине. После длительной дискуссии было решено=
1. Вынести волка из списка "вредных" видов, а также запретить выплачивать за
его отстрел премии, для чего Минприродой и КЭКЦ будет разработан
законопроект по внесению изменений в Закон Украины "Об охотничьем
хозяйстве и охоте".
2. Будут разработаны и утверждены таксы за незаконный отстрел волка, для
чего Минприродой Украины будет разработан проект Приказа Министра.
3. В целях дальнейшей координации действий Минприроды, зоологической науки,
природоохранной общественности, различных ведомств по изучению и
менеджменту волков в Украине, а также медведя и рыси, при Минприроде
Украины будет создана Рабочая группа по крупным хищникам, куда войдут
представители заинтересованных ведомств, науки и природоохранных
общественных организаций.
4.В целях выполнения Рекомендации No.100 Постоянного комитета Бернской
конвенции по охране карпатской популяции волка, принято решение разработать
и утвердить Приказом Минприроды Украины План действий по карпатской
популяции волка на территории Украины.
5.В целях разработки системы выдачи разрешений Минприроды Украины на
содержание волков и других диких животных в неволе, решено силами Минприроды
и КЭКЦ разработать законопроект о внесении изменений в Закон Украины " Про
перел1к документ1в дозв1льного характеру у сфер1 господарсько1 д1яльност!".
Такие конструктивные итоги обсуждения острых вопросов менеджмента волков в
Украине были во многом подготовлены состоявшимся 29 февраля 2012 г. Круглым
столом по волкам и презентации книги Вл.Борейко "В защиту волков" чит.
подробнее
тут-http://ecoethics.ru/bitva-za-volkov-pre ... tu-volkov/
Именно на этом Круглом столе были впервые предложены и обсуждены
рекомендации по менеджменту в Украине, которые затем, после их доработки и
дополнения совместно с М.Шквырей, 4 апреля 2012 г. , поддержаны Минприродой
Украины .
В связи с этим мы хотим поблагодарить ДОП "Зелене майбутне" и
Экоправо-Киев за организацию данного Круглого стола и презентации книги "В
защиту волков", и прежде всего руководителя Экоправо-Киев Б.Васильковского и
командира ДОП "Зелене майбутне" А.Плыгу, которые вынесли основную тяжесть
организации и проведения Круглого стола. Кроме этого мы хотим высказать
благодарность известному защитнику животных Сержу из Днепропетровска,
подготовившему обращение на Минприроду и Госагенство лесных ресурсов
Украины по волкам и организовавшего поток писем в данные инстанции.Следует
также отметить и зоозащитников (Музу Махову и др.), своевременно
откликнувшихся на обращение по волкам и направивших письма от себя. Все это
подготовило почву для переговорного процесса по менеджменту волков,
который был успешно проведен в Минприроде Мариной Шквырей и Владимиром
Борейко. Ну и конечно самых теплых слов благодарности заслуживает наш
консультант , к.б.н., научный сотрудник Института зоологии НАН Украины
М.Шкыря.

Пресс-служба КЭКЦ
Відповісти