чупакабра та її дослідники

що не входить до складу "дикої" фауни, але й не домашні звірі

Модератор: zag

Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag писав:що значить "ніби"? ніби чим схожий? розмірами? пропорціями? іклами? про розміри й пропорції Дикий не полінувався розписати трохи вище. про ікла вже пояснювали вище
Дякую, друже, за докладне пояснення. Мене ще цікавить ваша думка на рахунок цієї жовтої статейки http://www.kp.ru/daily/25937.4/2883793/
- Есть что-то общее с лисой, собакой и выдрой. Но отнести его к одному какому-то виду невозможно. Например, клыки у диковинного зверя похожи на лисьи, но по размеру меньше, - размышляет директор зоологического музея Запорожского университета Александр Коротя. - Мое мнение: скорее всего, это либо животное-гибрид, либо мутант.
У тексті вказано ім"я директора зоологічного музею Запоріжського універу Олександр Коротя, як по вашому, вони там з глузду у тому музеї з"їхали чи журналісти спотворили заяву Коротя?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

власне, з того й почався той інформаційний шум. я особисто такого зоолога не чув. в наукових виданнях з теріологічними статтями або в переліках учасників зоологічних конференцій таке ім'я (Александр Коротя) не згадується. в Запоріжжі є пару гарних зоологів, у т.ч. Наталя Лебєдєва, яка писала дисер про лисиць, але того імені не чув. можливо, журналісти видали місцевого "загального природознавця" за зоолога. хто зна. інтернет дає те ім'я тільки з чупакаброю та іншими бестіями, навіть при обмеженні дат пошуку, щоби без серпня 2012. видно, що він завжди шукав то аномальних комах, то вампірів.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag, ясно, скоріш за все липовий зоолог, або доморощений "експерт", зараз таких купа наплодилось. Та я читаю цю туфту лише заради сміху, також цікаво поспостерігати за реакцією суспільства на таку "бомбу". Прикро, що ЗМІ починають нагло оббріхувати справжніх біологів, зоологів, ветеринарів. А натовп ведеться...
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

а мені інколи не до сміху. у кожному музеї є купа цікавої роботи. і про неї можна цікаво розповідати. можливо, той зоолог і не такий вже фантазер, як збирачі інформації. в основному ж ми бачимо інтерв'ю. тобто винні журналісти. я не раз ставав також жертвою перекрутів, після того (не тільки я, а багато хто тепер з наших колег) погоджується давати коментарі тільки з демонстрацією останньої верстки тексту. з нагадуванням про можливі санкції. хоча все рівно брешуть. але це лише одна проблема. інша - в якості нашої професійної підготовки. я навіть не про пошуки невідомого (багато молодих науковців підсвідомо хочуть щось знайти таке, що інші не бачили). проблема в освіті. ентомолог "пасе" по щонайменшу пару сот - пару тисяч видів і рідко плутається. а тут маємо два десятки "мисливських" видів, які навіть не треба препарувати чи класти під бінокуляр, а така дурня.

поза всім тим даю своє визначення чупакабри:

версія 1 - довга, академічна:
чупакабра - середньорозмірна хребетна тварина з ряду хижих, підряду псових (Canimorpha), яка через власні проблеми зі здоров'ям або харчуванням потрапляє до людських обійсть або інших зон особливих економічних інтересів людини, проте яку через відсутність досвіду, освіти або бажання заглянути до книжки (інернет) люди не можуть визначити до роду, а тим паче - виду, але, маючи нездоланне бажання видати своє невігластво за сакральне знання, активно розвивають інформаційний простір.

версія 2 - середня, зоологічна:
чупакабра - невизначений через брак даних або знань представник родини Canidae або родини Mustelidae (gen. sp. indet.).

версія 3 - стисла, соціально-психологічна:
чупакабра - ознака хворого суспільства та опіум для народу.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag писав:середньорозмірна хребетна тварина з ряду хижих, підряду псових (Canimorpha)
Не завжди тварина з ряду хижих, були випадки у ЗМІ, коли чупакаброю охрестили бобра. Із рештою погоджуюсь.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

щоби бобри були кровожерними чупакабрами і залазили в садиби до кролів чи курей - ще не чув...
але з "бобрами" також бувають цікаві історії. у т.ч. на цьому форумі:

бобровидра, що таки схожа на ондатру
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag писав:щоби бобри були кровожерними чупакабрами і залазили в садиби до кролів чи курей - ще не чув...
Бобри у садиби залазять і роблять це певно заради цікавості :) "Кровожерливими" (взято у лапки) теж інколи стають, подивіться тут http://anomaly.pp.ua/viewtopic.php?f=20&t=267&start=60
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

наш майор казав так:
"де ви це читали? наступного разу щоби читали тільки "Красную звєзду!".
ну що то за лінк! мені навіть соромно комусь сказати, що я таке читав...
(хм. я суперечки про такий ресурс, здається, вже колись бачив у вікіпедії)
так що перепрошую
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag писав:ну що то за лінк! мені навіть соромно комусь сказати, що я таке читав...
Ви не читайте, а перегляньте відео, там звірюка схожа на бобра покусала бабусю у садибі між курниками. Що вас так засоромило у тому лінку? :)
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

подивився. покусав. бідна бабуся. до теріології жодного стосунку. то все нагадує колекцію вирізок "сбила лошадь" (12 стільців)... про "якість" зооновин від ТНС говорено-переговорено, там не тільки не професійні журналісти, а дикі перекручуваті фактів. у нас про це було вище не раз. напр. тут. а про "аномальне" я утримаюсь. бо назва трохи смажена. ну і аномалістика ближча до психології - там можна зробити не одну дисертацію. навіть з чупакабрами. зоологічні видання таке не опублікують. хоча в мене якось була ідея написати і опублікувати під якимось ніком в стилі "корчевателя" в якій-небудь "мурзилці" типу "вісника Хацапетівського університету", але пошкодував часу й грошей.

p.s. здається, той сайт до науковців дружній. по діагоналі таки переглянув ту тему. так наче більше про чупофренію, як і у нас в цій темі. чи не так? перепрошую.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag писав:подивився. покусав. бідна бабуся. до теріології жодного стосунку. то все нагадує колекцію вирізок "сбила лошадь" (12 стільців)...
p.s. здається, той сайт до науковців дружній. ...
От бачите, по лінку нічого страшного і соромітського немає, до теріології стосунок має бобер, якого ЗМІ теж обзивають чупакаброю, саме про це хотів вам сказати даючи посилання :D . Той сайт дійсно дружній до науки і науковців, і є, можна сказати, є унікальним явищем серед мільйонів сайтів подібної тематики. Звичайно, аномалістика не має стосунку до зоології, на тому форумі також. Там, як і тут, вже кілька років поспіль розвінчується соціальне явище під назвою "чупофренія". Думаю, краще не починати суперечок про аномальні явища у цій темі, оффтоп як не як.
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag, дивіться, знайшлись "спеціалісти" котрі ніби то стверджують, що на фото шакал http://reporter-ua.com/2012/08/23/spets ... kabra-foto :) Правда безіменні спеціалісти.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

погано, що не називають фахівців. або фахівці не впевнені і ганьбляться, або кореспонденти беруть відповідальність на себе)))

шакал дійсно там може бути, але цей дуже маленький (за віком він таки молодий) і з порушеними пропорціями тіла). на сьогодні шакали щільно заселили південь Одещини, відомі з Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя, Криму і навіть Донеччини. деякі знахідки "чупакабр" ми тестувати якраз на належність шакалам. у нас є тема про шакала. шакал більший за єнота, рудуватий, часто кудлатіший за пса, але найголовніші зовнішні ознаки дві:

1) волосся, якщо відгорнути (тільки не у цього лисого; це роблять, коли знаходять збитого при дорозі) зональне - тобто чергуються темні й світлі зони;
2) дві середні (передні) підпальцеві подушечки позаду з'єднані перемичкою. кладу фотки.

Зображення Зображення Зображення
(праворуч - зуби шакала. все звідси: http://flickrhivemind.net/User/jackal%20around/Recent)

у псів і вовків (рід Canis) пальці розсунуті, що видно навіть на відбитку лапи (кладу фотку), а у лисиць метатарзальна ("задня") подушечка мала, вузька і закрита волоссям... отакі справи.... на жаль, на тих фотках нічого цього не видно.

Зображення

до речі, слідові альбоми (їх роблять, розсипаючи пару відер вологого піску або перетертого грунту в місцях частої реєстрації звіра) бувають дуже корисними для з'ясування того, хто ходить там, де вам цікаво.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

zag, у шакала забарвлення шерсті на морді руде без чорної маски, вуха більш загострені ніж у єнота, шия пропорційно коротша (поправте, якщо невірно).

я збільшив фото пальців трупа на задній кінцівці. По ньому видно, що підпальцеві подушки не з"єднані між собою перемичкою.

Зображення
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

Також дивіться цікаве пояснення зоолога Олександра Пономаренко:
У наших собачек подушечки разделены, а тут совместно, такое бывает только у енотовидных собак и шакалов
http://9-channel.com/v-dnepropetrovske- ... 10611.html

Ось зображення лапи "чупакабри" яку він ідентифікує як єнотоподібну собаку

Зображення
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення vasyl eger »

[за всіма ознаками - чистий єнот уссурійський (Nyctereutes procyonoides) - і розміри, і вага, і пропорції, і зуби*]

:!:
+ xvoryi na SARNU i tomu oblizlyi . neraz bachyv i dobuvav tlyx lysiv ,- povnistyu oblizlyx ,!
strashne vydovysche .

tut e napiv sho moi psy zadushyly , xodyv bilia xaty http://www.huntingukraine.com/index.php ... Itemid=209
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

vasyl eger, то на фотографіях єнотоподібна собака чи шакал? Як вважаєте і чому?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

Western man! в цілому все правильно. табличку вам вислав. я також збільшував фотку. перемички не бачу. ось відбиток лапи єнота: добре видно, що задня непарна подушка буде мала і всі пальці добре розсунуті. про інше сказати не можу. треба питатися у колег. я знаю ту ознаку як ознаку для пари вовк/шакал. про єнота ніколи не думав, але сліди бачив 100 разів, і вони зовсім інші. як на рисунку нижче. що там було у Олександра - не знаю. може, то так розпухло на трупі? а може, у єнота є перемичка? чесно не знаю.... але ж все інше єнотове.
Зображення (звідси. вгорі - лис Vulpes, внизу - єнот Nyctereutes)

ось ще. зліва направо (права передня лапа): єнот - лисиця - пес
Зображення (взято звідси)

а ось ще добірка рисунків з відбитками лап і текстами про це: http://piterhunt.ru/Library/sledopyt/2.htm
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Western_man
актив
Повідомлень: 22
З нами з: П'ят серпня 24, 2012 11:13 am

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення Western_man »

Дякую, zag, за всю надану вами інформацію. Прошу, з"ясуйте у своїх колег, що вони про це думають. Я також схиляюсь до версії: у Запоріжській області підстрелили єнотоподібного собаку. Перемичка між пальцями внаслідок трупного набрякання утворитись навряд чи могла.
Востаннє редагувалось Суб серпня 25, 2012 2:06 pm користувачем Western_man, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: чупакабра та її дослідники

Повідомлення zag »

в понелілок Н. Лебєдєва подивиться на той труп (він у них в холодильнику)
і повідомить нас. той, хто повідомляв в масмедіа свої визначення, не є теріологом,
але він людина з педагогічною біологічною освітою.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти