червоні книги різних країв, міст і сіл

розділ для відкритих відгуків про монографії та дисертації, критика, розвиток науки

Модератор: zag

Відповісти
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

червоні книги різних країв, міст і сіл

Повідомлення zag »

колись я мріяв потримати в руках червону книгу. шукали всією родиною. знайшли (тоді це називалося "достали"). тепер пішов вал. і вал натхнень, і вал авторів, і вал регіонів. валить звідусіль. а охорона природи не валиться. як стояла на ногах (на 4х, для надійності, у безхребетній позі), так і стоїть. лиш тільки більше пригнулася. бо поліграфічні тони тиснуть, а гравітації не поменшало і крила не виросли.

спочатку повалили регіональні червоні переліки, а потім і регіональні червоні книги.
карпати - а чому би й ні! донецьк - скоро обов'язково! кієв? та хоч червону книгу хрещатика зробимо (-блять)! буковина, житомирщина, львівщина, крим(щина). і навіть славне місто краматорськ. кому це треба? куму? тушканчикам? та ні. нам треба. похизуємося місто перед містом, один перед іншим. тушканчик перед тушканчиком. і по норках розбіжимося. бо хизуватися довго не виходить. то зима прийшла, то плугом по норках пройшлися, а то сосни на піску насіяли, то просто землю роздали під усе і для всіх. тільки не для лосів. бо лосі з тушканчиками вже мають надійним прикритий законами ареал - в червоних книгах. і чим більше ми їх туди вносимо, тим менше шансів, що вони звідти вийдуть. така собі розподілена колективна відповідальність. тепер не так проблема подвійних обліків, як проблема подвійної охорони. тобто ніякої....

оце сьогодні подивився на чергову червону книгу і думу думаю... чи стало тому лосю світло в очах чи тепло на душі? чи може, йому з цього приводу півгектара угідь дали преміальними? чи копичку і вінички виставили. за заслуги перед нашою ... думаю ... наукою? практикою? історією? зарплатою? ні. не виходить. медалі і премії треба давати нам. за лося! щоб хотілось і моглося.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: червоні книги різних країв, міст і сіл

Повідомлення zag »

цікавий фрагмент роздумів В. Архіпова надіслав Денис Вишневський у відповідь на попередній пост....

Почти к Вашему посту на форуме о красных книгах. Ну ещё иллюстрация "шока будущего" у того самого поколения "30-40" которое просело во всей науке. Автор - орнитолог Владимир Архипов.
Когда я заканчивал школу (не так уж и давно, но не в этом веке), я не мыслил себе другой жизни, как стать биологом. Меня интересовала вся жизнь на земле, более того я очень любил всё что живёт на земле, именно всё. И из-за этого я никак не мог решить, чем же заниматься в узком смысле. Но одно я знал очень хорошо. Что, человек освоил уже всю планету. Что от дикой природы остались крохи, что мест, где не стояли человеческие ноги, нет совсем. И ещё мне казалось, что люди уже достаточно умны, чтобы не уничтожать оставшееся. Ну не все, конечно, умны :), а лучшая их часть. Заповедники, национальные парки, программы по спасению диких видов, Красные Книги казались мне отличными идеями. И ещё я не встречал людей открыто ненавидящих окружающий мир. Всё это убеждало меня, что я собираюсь заняться полезным делом. Полезным для всех. И приятным для меня. Теперь я понимаю, как я ошибался. Напрасно верил в человечество (ухмылка) и напрасно думал, что изучение природы будет доставлять мне одно удовольствие.

С тех пор прошло немногим больше 20 лет. За это время с прекрасно изученных с совершенным природным законодательством Гавайских островов (и с лица земли тоже) исчезло по крайней мере пять (Пять!!!) видов гавайских цветочниц. Из сухих лесов Соноры и Чихуахуа и вообще ото всюду исчез красивейший американский королевский дятел. Погибли последние на планете 200 особей китайских речных дельфинов – священных байджи. В 2011 признан исчезнувшим западный подвид чёрного носорога, а годом ранее убито последнее животное вьетнамского подвида яванского носорога. И это только крохотная часть из видных и крупных животных - раз и ставших историей. Да что там звери и птицы, с целыми ландшафтами и экосистемами творилось тоже самое.
...
Порой работа полевого зоолога напоминает попытки музейных работников изучить и сохранить шедевры эпохи Возрождения во время ковровых бомбардировок. Вот этого я, честно говоря, не ожидал.
п.с. знайшов подальший текст
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти