Зоологи губят животных капканами

розділ для відкритих відгуків про монографії та дисертації, критика, розвиток науки

Модератор: zag

Відповісти
vasyl eger
актив
Повідомлень: 262
З нами з: Вів грудня 07, 2010 5:52 pm
Звідки: KARPATY- CORDIRIERY IBERICOS

Зоологи губят животных капканами

Повідомлення vasyl eger »

Зоологи губят животных капканами
Пятой группой риска, которая также активно использует капканы (после охотников, голубятников-садистов, садоводов-огородников и рыбаков-ловцов щук ) являются зоологи.Вернее териологи-т.е. специалисты по млекопитающим.

Ради учетов и других необыкновенно интересных научных тем ими ежегогодно изводятся десятки -сотни тысяч диких животных, в первую очередь мелких грызунов-леммингов, полевок, мышей, мышевок, хомячков, сусликов, сурков, песчанок, слепышей, слепышонков, ондатр и др.

В качестве доказательства приведем цитаты из книги Е.В.Карасевой и А.Ю.Телицыной “Методы изучения грызунов в полевых условиях”, М. Наука, 1996 г.)
Вот что доктор с кандидатом биологических наук из Москвы пишут об учете мышовок и полевок-” Учет с помощью ампутации пальцев и повторного вылова…Это сравнительно нетрудоемкий способ дает возможность оценить абсолютную численность грызунов”.
Об учете хомяков-”Значительно легче обловить несколько нор капканами, выловив всех зверьков. Хомяки неплохо идут в дуговые капканы (№ 0 и 1), но капканы нужно хорошо маскировать, устанавливая так, чтобы “тарелочка” была точно на одном уровне с основным входным отверстием”.

Об учете сусликов-” В случае необходимости в дополнение к сусликам, добытым в процессе учетов, их отлавливают капканами, донскими ловушками, петлями и с помощью выливания водой”.

Об учете слепышей-” Отверстие, через которое устанавливают капкан,оставляют открытым.Через него некоторое время зверек, пытаясь забить ход, попадает в капкан”.

Об учете сурков-”Он сводится к расстановке капканов у жилых нор, далее ведется расчет попадаемости в них сурков, исходя из числа капкано-суток (во какой циничный термин придумали!-В.Б.) и числа пойманых зверей.”
Об учете ондатр -”Иногда для отлова ондатр употребляют сеть, натягивая ее перед отверстием норы или хатки и выгоняя в нее зверьков”.

В принципе , почти все териологи прошли через “моральное отупление капканами”. Например, известный российский экодеятель из Российского офиса ВВФ , доктор наук Е.Шварц, будучи еще аспирантом, нимало уничтожил мышовок и прочих мелких грызунов разными давилками в Карпатском заповеднике.Сейчас он отрастил солидное брюшко, и наверное,совсем забыл о невинно загубленных в молодости им жизнях.

Может быть именно поэтому среди териологов так мало настоящих защитников диких животных, гораздо меньше, чем среди орнитологов.

Капканно-учетный метод “исследования “животного мира очень хорошо ” зарекомендовал” себя, например, в Украине, где горе-зоологи “доучитывались” до того, что 16 видов различных мелких грызунов уже попали в Красную книгу Украины.

Это- европейский, крапчатый и одесский суслики, белозубый, подольский, песчаный и буковинский слепыши, лесная, степная, темная и Штранда мышовки, хомяки обыкновенный и серый, полевки татранская и снежная, слепышонка обыкновенный.

Следует добавить, что капкан является неизбирательным методом добычи животного и в него, выставленного, скажем, на обыкновенную крысу, может попасться краснокнижная перевязка.

Поэтому нужно прилагать все усилия, чтобы заставить зоологов прекратить использовать в своих полевых исследованиях капканы и другие давилки. Тем более, что это в Украине требует Закон.

Вл.Борейко

"nash" BOREIKO , shos zlyi na vas te riology :roll:
catcher
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Суб травня 14, 2011 6:35 pm

Re: Зоологи губят животных капканами

Повідомлення catcher »

Нічого дивного, що злий, мабудь добре вчитався в текст "Ціна життя тварини з точки зору зоолога" і перейнявся
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Зоологи губят животных капканами

Повідомлення zag »

поки зоологи розкручувалися зі своїми реакціями, мінприроди розіслало лист про заборону використання плашок і подібних знарядь лову при проведенні обліків фауни за програмою літопису природи та наукових досілдженнях. тобто, СЕС це наче не стосується. і альтернативи не запропоновані.
лист мінприроди у заповідники за списком
лист мінприроди у заповідники за списком
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
catcher
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Суб травня 14, 2011 6:35 pm

Re: Зоологи губят животных капканами

Повідомлення catcher »

Альтернатива, якщо дивитись на європейських бюрократів, тільки живоловки.
Цікаво, а клейові пастки теж заборонили?
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

залипає миша. не клавіатура....

Повідомлення zag »

клейові - не давлячі. ця кампанія стосується тільки давилок і капканів.
клей згаданий у додатку 3 до Бернської конвенції, але, здається, тільки у стосунку до птахів.
точно не для мух і, як пригадую, не для мишей....

реклами повно. напр. Клей против крыс, мышей и других грызунов
Зображення

або ось вітчизняне, від UcraineMade: Клей від мишей

ось так миша залипає:

Зображення

тепер дератизатори задумаються.... от тепер треба писати чи читати такі статті
ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНА І ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ЗАСОБІВ ТА МЕТОДІВ ДЕРАТИЗАЦІЇ В УМОВАХ ТВАРИННИЦЬКИХ ФЕРМ
(ВІСНИК СУМСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ Серія "Ветеринарна медицина Випуск 6 (25), 2009),

особливо смачні рецепти такого типу
"Принада "Смерть щурам №1"
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
catcher
актив
Повідомлень: 22
З нами з: Суб травня 14, 2011 6:35 pm

Re: Зоологи губят животных капканами

Повідомлення catcher »

от тепер треба писати чи читати такі статті
Даруйте за флуд, але потреба в статтях такого штибу саме вітчизняних авторів біологів-дослідників відчувалася ще навіть не вчора (більш за все щодо особливостей біології гризунів в межах українських урбоценозів)
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

союз охорони пацюків

Повідомлення zag »

пропоную створити робочу групу щодо прав пацюків і питань охорони їх в Україні.
на жаль для бажаючих, місце поческого голови вже зайняте.
але всі місця у науковому комітеті поки вільні....

розкручувати тему можна з наявних вже ресурсів (звісно, спираючись на закон!), напр.:
Україна (не) тільки для котів

Зображення Зображення Зображення

більше в добірці «Заніматєльная Заалогія™»
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Аватар користувача
zag
актив
Повідомлень: 845
З нами з: Пон грудня 05, 2005 3:18 am
Звідки: ua
Контактна інформація:

Re: Зоологи губят животных капканами

Повідомлення zag »

поки не зникла раптом та епохалка, перекладаю її сюди. звідси:
http://none-smilodon.kiev.ua/2011/03/08-1261

.sm: Україна (не) тільки для котів.

8 березня 2011, Ідіотоген Дебілєєв

Вона була журналісткою радіо Свобода в Мюнхені, а стала ревною захисницею безпритульних пацюків в Києві. Вона критикувала дії київської влади з трибуни Європарламенту і привертала увагу найвищих чиновників УЄФА до проблеми безпритульних пацюків в Україні. Натомість київські можновладці й досі вважають, що єдине, чим вона займається – це очорнення іміджу України…

Президент Ліги захисту щурів «SOS», Тамара Божевільнавська-Міська, вже звикла до таких звинувачень. Окремі чиновники з Київської міської держадміністрації явно зацікавлені в тому, щоб проблеми, які існують з безпритульними пацюками не виходили назовні, а мільйони гривень з міського бюджету, які, за ідеєю, мали б іти на вирішення цієї проблеми, використовувались не за призначенням.

Відсутність безпритульних пацюків на вулицях – одна з ознак європейського міста. Київ поки що таким статусом похвалитись не може. В Європі, починаючи з кінця Другої світової, проводили планомірну стерилізацію щурів, мишей та тарганів і саме таким чином вирішували проблему. В Києві використовували інший метод.

З 1960-х років на околицях столиці існував т. зв. «Утильцех», що належав Київспецтрансу. Саме туди привозили відловлених щурів та тарганів і там їх знищували. Вбивства продовжувались до 1996-го року, коли пані Божевільнавська-Міська зі своїми колегами журналістами відзняла фільм, який має назву «Гуманність по-українськи», де демонструвались кадри розправи над пацюками. Під тиском тієї реакції, яку стрічка спричинила в Європі, міська влада закрила київську живодерню. На тому місці і було організовано притулок для щурів. І з того часу проблеми не закінчуються як для притулку, так і для пані Божевільнавської-Міської.

Що це за проблеми? І чому владі заважає цей притулок і його засновниця?

За словами пані Божевільнавської-Міської, проблеми – це постійні перевірки всіх можливих служб, наклепи та звинувачення.

«Звинувачують головним чином в тому, що я працюю проти держави Україна, що я відмиваю кошти, що я знущаюсь над пацюками, що притулок не відповідає європейським стандартам і т. д. При цьому жодних доказів вони не пред’являють», – розповідає нам пані Божевільнавська-Міська.

Заради справедливості скажемо, що відвідавши цей притулок, у нас теж виник сумнів, що він відповідає європейським нормам. Але на те є причина.


«Притулок не отримує грошей з міського бюджету, а живе за рахунок пожертв закордонних організацій та окремих осіб, – пояснює господарка закладу. – В рік нам потрібно близько півмільйона гривень – ці кошти ми отримуємо».

«Наш притулок, в якому наразі знаходиться близько 8500 щурів, є альтернативою комунальним підприємствам. Люди привозять щурів не тільки до них, але й до нас. А оскільки ми не залежимо від бюджетних коштів, нас важко контролювати – це ще одна причина, чому нас хочуть закрити», – пояснює президент ліги SOS.

Київських чиновників непокоїть також висока активність засновниці притулку на міжнародній арені. Журналістка за фахом, вона має безліч контактів як серед колег, так і серед високопоставлених осіб.

Так, наприклад, в 2006 році на запрошення Партії зелених вона виступала в Європарламенті, де розповідала про антигуманні дії української влади щодо безпритульних пацюків. В 2010 році в розмові з директорм УЄФА по Євро-2012, Мартіном Калленом, піднімала ті самі питання. У відповідь УЄФА офіційно засудила дії української влади. «У зв’язку з Євро, легше привертати увагу до цих проблем і ми будемо використовувати це по максимуму, – обіцяє й надалі дотримуватись такої тактики пані Божевільнанавська-Міська, – Я громадянка Норвегії, мені не потрібна віза, і я хоч завтра можу вилетіти в будь-яку країну і скликати прес-конференцію».

Влітку того ж року Леонід Кравчук у відкритому листі до Віктора Януковича також підтримав президента Ліги SOS, закликавши Президента України звернути увагу на численні звернення від міжнародних організацій про порушення прав пацюків в Україні.

Пройшло півроку, але ситуація не змінюється. Лише з початку 2011-го року в Києві зафіксовано два випадки отруєння безпритульних щурів. 11 лютого на Борщагівці було отруєно 80 щурів, а два тижні перед тим – ще 60. Цей випадок набув особливо сильного розголосу, адже серед отруєних був щур речника американського посольства Джеймса Вольфа.

Громадські активісти, в тому числі і Тамара Божевільнавська-Міська, б’ють на сполох, здається, влада надто буквально розуміє слова, що відсутність безпритульних пацюків – ознака європейського міста і намагається забезпечити цю відсутність неєвропейськими методами.

«Але я все одно знаю: борітеся – поборете! – не впадає у відчай господарка притулку, яка останні місяці тільки те й робить, що приймає різні інспекції з перевірками. – Мені вже настільки вдалося залякати їх Європою, що вони мріють мене позбутись!»

«Вони не можуть зрозуміти, що це за «ідіотка» приїхала, як вони кажуть, «з Женевського озера»? І коли вони мене запитують, що я, яка має громадянство Норвегії, забула в Україні, я їм відповідаю, що не можу пояснити, бо вони все одно не зрозуміють…», – закінчує свою розмову з нами пані Божевільнавська-Міська.

Наше суспільство іноді з роздратуванням сприймає новини про порушення прав безпритульних пацюків. Мовляв, «тут з людьми поводяться, як з пацюками, куди нам ще думати про якихось щурів та тарганів, які до того ж можуть вкусити чи подряпати?» А до людей, які за власним бажанням відстоюють права безпритульних пацюків, взагалі ставляться, як до диваків.

Але ставлення людини до пацюка – це своєрідний індикатор цивілізованості і зрілості суспільства в цілому. Якщо людина спокійно сприймає новини про вбивства пацюків, то скоро її не зачіпатимуть новини про вбивства людей. І актуальною стане фраза одного французького філософа 18-го сторіччя:

Жорстоке поводження з щурами – тільки перший крок до такого ж поводження з людьми.
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк
Відповісти