zag » Вів січня 11, 2011 3:00 am
Інститут зоології НАН України.
Спеціалізована вчена рада Д 26.153.01
Відгук на автореферат дисертації Д. В. Іванова
«Слуховий пузир собачих (Carnivora, Canidae): онтогенез, порівняльна морфологія та філогенетичне значення», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю «03.00.08 — зоологія»
Дисертаційне дослідження Дмитра Іванова є взірцем сучасних порівняльно-морфологічних досліджень хребетних, яке базується не тільки на якісному і широкому матеріалі, але й на провідних концепціях у галузі морфогенетики, філогенетики, систематики та інших напрямків, що об’єднуються під у струнку суцільну систему знань. Подібні капітальні дослідження проблематики “EvoDevo” в Україні дуже не часті, проте вони відповідають духу найпередовіших світових наукових шкіл та напрямків. Довгий час дозрівання автора до факту публічного захисту має лише одне пояснення: при своїх дослідницьких талантах і загальному неперевершеному рівні знань автор настільки захопився власне дослідженнями, що просто забув про свій обов’язок пройти формальні процедури: з двома відомими в нашій країні теріологами мені прийшлося навіть посперечатися про те, що мова йде не про докторську, а лише про кандидатську.
Мені довелося бути присутнім при перших і подальших успішних кроках у наукових мандрах Дмитра Вадимовича, включаючи пошуки важкодоступних зразків для дослідження, підготовку дуже непростих рисунків і стереопар, рукописи статей, які врешті були опубліковані у провідних наукових виданнях світового рівня. І завжди мене вражали висока професійність дослідника, його вміння зосередитися на головному, розібратися з кожною морфологічною деталлю і методичною подробицею. Все це, поза сумнівом, забезпечило ті успіхи, з якими тепер може ознайомитися кожний, тримаючи в руках автореферат дисертації, а кому з колег пощастило, — слухаючи доповідь.
Я високо ціную дослідницький талант Д. В. Іванова, з усіма його науковими публікаціями і вірю, що сама процедура захисту для нього стане лише формальним підтвердженням того рівня кваліфікації, якого він давно досяг. Маю велику надію, що наукові здобутки дисертанта будуть високо оцінені шановною Спеціалізованою радою. Зауважень до цієї роботи не маю, про дрібні мовні зауваження в українській версії автореферату говорити не буду, оскільки мова про інше: нарешті маємо підсумки цього неперевершеного дослідження. Вважаю, що його автор — Д. В. Іванов — поза сумнівом заслуговує присудження наукового ступеня кандидата біологічних наук.
керівник Лабораторії екології тварин та біогеографії ЛНУ ім. Т. Шевченка,
канд. біол. наук, ст. наук. співроб. І. В. Загороднюк
"робота - не вовк"? Робота — не я... — думав вовк